Гройсман про ухвалення медреформи: Ми лише почали зміни

З ухваленням медичної реформи почалася важка робота зі зміни системи охорони здоров'я

Depo.Життя
19 жовтня 2017 11:42
ФОТО: depo.ua

Про це у Верховній Раді сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає Depo.ua.

"У багатьох людей є велике бажання щось змінювати, а в деяких одиниць – щось критикувати. Наше завдання - зробити медицину такою, щоб вона була якісною для громадян. Ми могли нічого не зробити – і терпіти оте зубожіння в українських лікарнях, а сьогодні вашою відповідальністю, нашими сильними зусиллями ми починаємо важку працю щодо зміни системи медицини в інтересах громадян і лікарів", - наголосив Гройсман.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила Закон "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" 240 голосами.

Закон в першу чергу змінює принципи фінансування меддопомоги, безпосередньо держава має оплачувати медпослуги в тій лікарні, куди приходить пацієнт, за договірними відносинами коштами з державного бюджету. Це принцип "гроші ходять за пацієнтом".

Після правок нардепів законопроект значно змінився, з 893 поправок враховано профільним комітетом 413.

Повністю скасували співоплату за медичну допомогу зі сторони громадян на другому рівні. Держава оплачуватиме не лише первинну, екстрену та паліативну медичну допомогу, але й обов'язковим для оплати з боку держави буде надання меддопомоги другого рівня, оплата високоспеціалізованої медичної допомоги, оплата надання меддопомоги дітям до 16 років, ведення вагітності та оплата пологів.

Крім того, згідно із законом, обсяг коштів на медицину має бути не менш як 5% ВВП.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя