ГПУ порушила справу проти НАБУ через обшук у адвоката

Генпрокуратура 13 серпня відкрила кримінальне провадження за фактом порушення посадовими особами НАБУ гарантій діяльності та професійної таємниці адвоката
Depo.Життя
18 серпня 2016 17:57
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Національну асоціацію адвокатів України.

Саме скарга керівника цієї організації Лідії Ізотової стала причиною порушення справи.

В асоціації пояснили, що йдеться про вилучення адвокатського досьє адвоката Сергія Тарасюка в ході обшуку, який детективи НАБУ проводили у його офісі 27 липня.

Раніше Ізотова попросила ГПУ провести службове розслідування стосовно детектива НАБУ О. Ліпи та начальника 5-го відділу Спеціальної антикорупційної прокуратури через перевищення ними службових повноважень, які призвели до порушення прав та інтересів адвоката.

"Ідеться про те, що ці посадовці не мали права ініціювати та підписували клопотання про обшук адвоката, хоча відповідно до ст. 23 закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", таке право надано Генеральному прокурору, його заступникам та очільникам регіональних прокуратур", – йдеться у повідомленні асоціації.

Ізотова цим же листом також просила ГПУ надати правову оцінку діям слідчого судді Солом'янського районного суду Макухи, який своєю ухвалою дозволив проведення обшуку у Тарасюка.

У повідомленні йдеться, що документи і ноутбук, які були вилучені детективами під час обшуків повернуті Тарасюку рішеннями Солом'янського районного суду від 16 серпня.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя