ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Google позеленив логотип на честь ірландського свята

День святого Патріка святкують не тільки в Ірландії, а й по всьому світу
Depo.Життя
17 березня 2016 08:55
ФОТО: depo.ua
Google позеленив логотип на честь ірландського свята
Google позеленив логотип на честь ірландського свята

Google присвятив дудл покровителю Ірландії, святому Патріку, свято на честь якого з'явилося на початку XVII століття і набуло великої популярності у багатьох країнах світу, передає depo.ua.

Зелений чоловічок у вигляді зеленого трилисника конюшини – національного ірландського талісмана і символу удачі – виконує акробатичні трюки, забарвлюючи при кожному стрибку чергову букву логотипу Google в зелений колір.

ДОВІДКА

День Святого Патріка – покровителя Ірландії – вже давно набув великої популярності далеко за межами Смарагдового острова і святкується 17 березня в різних країнах світу.

Крім Ірландії пишні урочистості 17 березня проходять у Нью-Йорку, Буенос-Айресі і Мельбурні. Україна в останні роки також полюбила це свято. День святого Патріка відзначають вечірками, парадами і фестивалями в Києві, Одесі, Львові, Ужгороді та інших містах.

День святого Патріка з'явився на початку XVII століття, коли це свято було встановлено церквою. З релігійної точки зору цей день символізує перехід від язичництва до християнства. Світські ірландці 17 березня вшановують культурну спадщину своєї батьківщини, тому вбираються в одяг традиційного зеленого кольору або просто прикрашають себе зображенням зеленого трилисника конюшини – національного талісмана та символу удачі. У цей день також прийнято виконувати ірландські народні пісні і танці.

До речі, свято настільки шановане в Ірландії, що місцеві священики дозволяють віруючим пом'якшити обмеження на пісну їжу і вживання алкоголю, зокрема ірландського елю – День святого Патріка, як правило, припадає на великодній піст. Крім того, у країні в цей день оголошується вихідний.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя