Google позеленив логотип на честь ірландського свята

День святого Патріка святкують не тільки в Ірландії, а й по всьому світу
Google позеленив логотип на честь ірландського свята
Google позеленив логотип на честь ірландського свята

Google присвятив дудл покровителю Ірландії, святому Патріку, свято на честь якого з'явилося на початку XVII століття і набуло великої популярності у багатьох країнах світу, передає depo.ua.

Зелений чоловічок у вигляді зеленого трилисника конюшини – національного ірландського талісмана і символу удачі – виконує акробатичні трюки, забарвлюючи при кожному стрибку чергову букву логотипу Google в зелений колір.

ДОВІДКА

День Святого Патріка – покровителя Ірландії – вже давно набув великої популярності далеко за межами Смарагдового острова і святкується 17 березня в різних країнах світу.

Крім Ірландії пишні урочистості 17 березня проходять у Нью-Йорку, Буенос-Айресі і Мельбурні. Україна в останні роки також полюбила це свято. День святого Патріка відзначають вечірками, парадами і фестивалями в Києві, Одесі, Львові, Ужгороді та інших містах.

День святого Патріка з'явився на початку XVII століття, коли це свято було встановлено церквою. З релігійної точки зору цей день символізує перехід від язичництва до християнства. Світські ірландці 17 березня вшановують культурну спадщину своєї батьківщини, тому вбираються в одяг традиційного зеленого кольору або просто прикрашають себе зображенням зеленого трилисника конюшини – національного талісмана та символу удачі. У цей день також прийнято виконувати ірландські народні пісні і танці.

До речі, свято настільки шановане в Ірландії, що місцеві священики дозволяють віруючим пом'якшити обмеження на пісну їжу і вживання алкоголю, зокрема ірландського елю – День святого Патріка, як правило, припадає на великодній піст. Крім того, у країні в цей день оголошується вихідний.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя