Голодування, детокс, сода, вода з лимоном: Міфи, через які ви не можете схуднути

Новорічні свята, карантин, тривалі канікули, стрес, смаколики і цілодобовий доступ до холодильника — і от, вже скоро весна, а кістка все ще широка, і модний оверсайз, здається, на нас вже сидить як скінні ...

Ольга Мінчик
Психолог, консультант з усвідомленого харчування
Голодування, детокс, сода, вода з лимоно…

У болісному бажанні привести своє тіло до ладу ми йдемо в гугл, де на нас чекають найбільші небезпеки 21 століття: міфи і стереотипи, які так і норовлять відібрати наше здоров'я.

Що відповість середньостатистична людина, якщо у неї запитати, як схуднути? Вона скаже: менше їсти. А краще — не їсти взагалі. І в ідеалі, звичайно, поголодувати. Але вона не має рації.

Міф 1: Голодування перезапускає організм

Я дуже сумніваюся, що хто-небудь з нас перед тим як сісти на дієту здає аналізи на функціональність печінки, нирок, підшлункової залози, жовчного міхура. На концентрацію в крові мінералів і вітамінів. Ми не знаємо, чого в організмі у нас бракує, але одномоментно вирішуємо позбавити його ще і всього іншого. Організм у відповідь включає "сплячий режим". Наші розумові, фізіологічні процеси стануть повільнішими, ніж зазвичай. Крім того, в якийсь момент запаси поживних речовин в організмі почнуть виснажуватися і організм почне їх тягнути з жирів і ... м'язів. Клітини жиру теж розпадаються, вивільняючи енергію, але результатом цього процесу стає інтоксикація. Спочатку вона проявляється в ще більшій загальмованості, нервозності, тремтінні рук, занепаді сил. Але може дійти до більш серйозних наслідків і навіть закінчитися смертю.

Що страждає перш за все:

— Мозок (найбільш енерговитратний орган в організмі).

— Нирки (працюють в аварійному режимі, виводячи токсини з крові),

— Всі м'язи — вони просто тануть. Найголовніший м'яз в організмі — серце. Якщо у вас є проблеми з серцем, не спокушайте долю. Якщо ваше серце здорове — най воно таким і лишається.

Подивом для голодуючих буде той факт, що при схудненні на 7 кг вони втратять лише 2 кг жиру. Решта втрат стосуватиметься м'язів, а значить, людина стане на 5 кілограмів слабшою.

Міф 2. На моно-дієті можна швидко і ефективно позбутися зайвої ваги

Колись давно, ще в студентські роки, моя подружка перед важливою подією вирішила посидіти на "кефірній дієті". Спочатку все йшло за планом — 20-річна красуня стрункішала. Вона проявила вражаючу стійкість — протрималася 3 тижні. А потім, причісуючись, виявила, що її волосся випадає жмутами. З переляку вона почала харчуватися повноцінно, втрачені кілограми повернулися за два тижні з відсотками, а от залисини вона ховала під хусточками, шпильками і капелюшками ще близько року. З того часу вона на дієтах не сидить. Це стосується всіх дієт типу капустяної, кефірної, огіркової тощо.

Міф 3. В організмі є шлаки і їх потрібно виводити

Раніше з нас виганяли демонів, а тепер — шлаки. Бажанням щось з себе вигнати активно користуються маркетологи "детоксу". В цілому шкоди ці продукти не принесуть, але і користі від них теж ніякої.

Кращий детокс — позбавлення від стереотипів і бажання сліпо слідувати моді. Проводьте його регулярно.

Міф 4. Можна схуднути в якійсь певній частини тіла

Ніколи, запам'ятайте, ніколи не вірте людині, яка скаже, що ви можете ізольовано "схуднути в животі". Або в стегнах. Накопичення жиру є результатом функціонування всього організму і точково це питання не вирішити. Худнути ви будете, швидше за все, нерівномірно. І що схудне першим, залежить тільки від вашої конституції і спадковості. Однак, можна візуально поліпшити свій вигляд, привівши м'язи в тонус за допомогою вправ.

Міф 5: Можна схуднути від води з лимоном

Лимоном ви піднімете кислотність свого шлунка, і, якщо вона підвищена, ви ризикуєте насолодитися усіма принадами печії, загострення хронічного гастриту, спровокувати виразку. Тим більше, не варто це робити натщесерце. Єдиний плюс цієї звички в тому, що вона привчає пити воду перед сніданком і протягом дня. Порада: відкладіть лимон в сторону. Робіть все те ж саме, але без лимона, а саме: пийте теплу воду перед їжею. Ваш стан дійсно покращиться.

Міф 6. Пийте соду щоб схуднути

Сода ще більш небезпечний засіб. Це луг. Вона нейтралізує шлунковий сік, тому те, що ви з'їсте після содового розчину, спочатку просто лежатиме в шлунку мертвим вантажем. Слизова шлунка при цьому буде вже подразненою. Потім ваш організм відчує щось неладне і відреагує ще більшим викидом кислоти. Але ми пам'ятаємо, що слизова вже ушкоджена. Що ризикуємо отримати? Все ті ж гастрит і виразку.

Міф 7: "Якщо я схудну, у мене все обвисне"

Це анти-аргумент тих, хто володіє надмірною вагою і боїться з нею розлучитися. Міф грунтується на безлічі фотографій людей (переважно — американців), які майже все життя прожили із зайвою вагою, і стрімко схудли на 50-100 і навіть больше кілограмів завдяки операції з резекції шлунка. Якщо правильно підібрати харчування з достатньою кількістю жирів в раціоні, при здоровому режимі і раціональних навантаженнях ви не будете худнути більше, ніж на 10% від вашої ваги на місяць. Шкіра буде встигати відновлюватися і підтягнеться. Тож не вірте в ці страшилки.

І на останок….

У нашій країні стосунки з їжею, своєю вагою, схудненням і, навпаки, ожирінням, дуже складні. За нашими плечима голодомор, лихі 90ті і в кожній родині є хоча б одна історія про голод або загрозу недоїдання. Когось в дитинстві примушували їсти. Когось привчили, що їжа — це любов. Тому, якщо ти любиш, ти їси. Або ти їси, щоб не образити. Або ти годуєш, щоб показати турботу. Цукерка — нагорода за хорошу поведінку. Ми живемо в епоху інста-смачненького і їжа перетворилася на задоволення, насолоду очей, а прийом їжі — в перфоманс або поетичний акт.

При цьому ми забуваємо, що їжа — це просто їжа. Що наше тіло — не чийсь трофей, не приманка і не товар. А просто тіло. Наше. Воно вимагає турботи і має бути здоровим. А здоров'я — це красиво.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme