Герої та "герої": Чи потрібне Вербицькому звання Героя України як в "вугільного маршала" Тулуба

Depo.ua продовжує спецпроект, в якому порівнюватиме заслуги справжніх Героїв України та сумнівних "героїв України"
Depo.Життя
28 березня 2016 09:00
ФОТО: depo.ua
Герої та "герої": Чи потрібне Вербицькому звання Героя України як в "вугільного маршала" Тулуба
Герої та "герої": Чи потрібне Вербицькому звання Героя України як в "вугільного маршала" Тулуба

Сьогодні – про Героя України, майданівця Юрія Вербицького, який загинув, відстоюючи демократичні свободи під час Революції Гідності, та героя України, колишнього міністра та губернатора Черкащини Сергія Тулуба, який перебуває в міжнародному розшуку.

Вербицького нагородили орденом "Золота зірка" в 2014 році, посмертно.

Тулуба – "Орденом держави" ("Зірку" дають за здійснення визначного геройського вчинку, а "Орден держави" — за визначні трудові досягнення) 6 серпня 2004 "за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку атомної енергетики, багаторічну самовіддану працю Міністру палива та енергетики України – президентові Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом"

За іронією долі Герой україни Юрій Вербицький став одним з перших Євромайданівців, закатованих охоронцями режиму, до якого мав відношення і герой України Сергій Тулуб.

В 2014 році, під час подій на Євромайдані, Тулуб закликав Януковича "жорстко розібратися". Розібралися...

Герої та "герої": Чи потрібне Вербицькому з "Небесної сотні" звання Героя України як в "вугільного маршала" Тулуба - фото 1

Вчений-геофізик Юрій Вербицький займався створенням апаратури і програмного забезпечення геофізичних і сейсмічних досліджень, захоплювався альпінізмом, долав маршрути найвищої категорії складності на Кавказі, неодноразово був в Криму. Він мав активну громадянську позицію. В середині січня 2014 року Юрій взяв відпустку і поїхав зі Львова на головний Майдан країни.

Юрія Вербицького викрали разом з Ігорем Луценком 21 січня безпосередньо з приміщення офтальмологічного відділення Жовтневої лікарні – Луценко привіз Юрія з Будинку профспілок, де він отримав травму ока. За словами Ігоря Луценка, викрадачів було чоловік десять, вони працювали на регіоналів і були найняті спеціально щоб розшукувати майданівців по лікарням.

Наступного дня тіло Юрія Вербицького було знайдено в околицях села Гнідин Бориспільського району Київської області зі слідами тортур.

Герої та "герої": Чи потрібне Вербицькому з "Небесної сотні" звання Героя України як в "вугільного маршала" Тулуба - фото 2

Сергій Тулуб – колишній міністр палива та енергетики України – президент ДП "НАЕК "Енергоатом, народний депутат України двох скликань від Партії регіонів, заступник голови Партії регіонів та позаштатний радник президента України.

"Під безпосереднім керівництвом Тулуба у 2004 році було добудовано і введено в експлуатацію другий енергоблок на Хмельницькій і четвертий – на Рівненській АЕС. НАЕК "Енергоатом" вдавалося добудовувати об’єкти, які, здавалося б, уже остаточно забуті. Так, будівництво зазначених блоків було розпочато ще у 1980-х роках і "заморожено" після Чорнобиля. "Енергоатом" вирішив добудовувати блоки власними силами, що й було успішно зроблено", - так написано у відомості про те, за що Тулубу дали "Героя України".

Але серед невдячних журналістів він був більше відомий як "солдат Януковича" та "вугільний маршал".

Герої та "герої": Чи потрібне Вербицькому з "Небесної сотні" звання Героя України як в "вугільного маршала" Тулуба - фото 3

Напередодні повторних виборів народних депутатів України 2013 журналістка Тетяна Чорновол провела розслідування, у якому з'ясувала, що Сергію Тулубу належать апартаменти не задекларовані апартаменти в Іспанії, і ще апартаменти, записані на сина Тулуба та його дружину. Загальна вартість цієї нерухомості, за даними Чорновол, перевищує один мільйон євро. При цьому на свою Іспанську дачу Тулуб літає на чартері.

Герої та "герої": Чи потрібне Вербицькому з "Небесної сотні" звання Героя України як в "вугільного маршала" Тулуба - фото 4

Тут ще багато цікавого про цю людину, не будемо переповідати весь матеріал

В березні 2014  Сергія Тулуба звільнили з посади губернатора Черкащини.

Колишнього губернатора підозрюють у казнокрадстві у великих розмірах.

Прокуратура Черкаської області розслідує кримінальне провадження за фактами зловживання і заволодіння службовими особами Черкаської облдержадміністрації державними коштами під час проведення тендерних закупівель щодо будівництва об’єктів соціальної та медичної інфраструктури на загальну суму понад 135 млн грн.

Крім цього, в обласній прокуратурі на Тулуба відкрито справу та оголошено в розшук через використання ним міліцейського транспорту, який супроводжував його безкоштовно.

" Тулуб не білий і пухнастий. У прокуратурі області є кримінальне провадження, за яким його оголошено в розшук. Це стосується використання міліцейського транспорту, який супроводжував Тулуба безкоштовно. За цим фактом йому оголошено про підозру, оголошено в розшук. Ще є провадження у Генпрокуратурі. Там досліджуються більш серйозні факти", – повідомив новопризначений прокурор області Сергій Овчаренко.

Врешті, Тулуба оголосили у міжнародний розшук, але герой України, кавалер "Ордену Держави" чкурнув у невідомому напрямку.

За даними регіонального видання "Прочерк" наразі він може переховуватися за кордоном, бо востаннє був помічений при перельоті з донецького аеропорту до Стамбулу. За даними т.в.о. начальника управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС в Черкаській області Сергія Денисенка, 23 лютого 2014 року Тулуб вилетів з Донецька.

Ще восени депутати Черкаської міської ради 45-ма голосам підтримали депутатський запит Юрія Ботнара до президента України Петра Порошенка із закликом позбавити колишнього голову Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба звання Героя України, оскільки його діяльність  була спрямована саме на порушення прав і свобод громадян, і є несумісною із званням Героя.

Але поки Герой України Юрій Вербицький в могилі, герой України Сергій Тулуб на перших шпальтах знущається з прокуратури, яка не може довести його провину. 

Герої та "герої": Чи потрібне Вербицькому з "Небесної сотні" звання Героя України як в "вугільного маршала" Тулуба - фото 5