Герої та "герої": Чи потрібне генералу Кульчицькому звання Героя України як у Софії Ротару

Depo.ua продовжує спецпроект, в якому порівнюватиме заслуги справжніх Героїв України та сумнівних "героїв України"
Depo.Життя
25 березня 2016 10:00
ФОТО: depo.ua
Герої та "герої": Чи потрібне генералу Кульчицькому звання Героя України як у Софії Ротару
Герої та "герої": Чи потрібне генералу Кульчицькому звання Героя України як у Софії Ротару

Сьогодні – про Героя України, генерала Кульчицького, який загинув, захищаючи країну від російської агресії і героя України співачку Софію Ротару, яка виступає на Росії і не проти отримати російське громадянство.

Начальник управління бойової та спеціальної підготовки Національної гвардії України генерал-майор Сергій Кульчицький був нагороджений орденом "Золота зірка" ("Зірку" дають за здійснення визначного геройського вчинку, а "Орден держави" — за визначні трудові досягнення) посмертно, 20 червня 2014 року "За виняткові військові заслуги перед Українською державою, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету України".

Як і Ротару, він тісно пов'язаний з Кримом. От тільки у Сергія Кульчицького там були не красиві маєтки, а місце служби: 3 95 по 98 рік він служив у Нацгвардії в Сімферополі та Феодосії.

Герої та "герої": Чи потрібне генералу Кульчицькому звання Героя України як Софії Ротару - фото 1

Навесні 2014-го він брав участь в АТО. З бійців самооборони Майдану сформував батальон оперативного призначення Нацгвардії (тепер він носить ім'я Кульчицького). "Отці-командири" це вже військово-журналістський штамп, але він справді був своїм хлопцям як батько, і виховував, і захищав, і вчив. Від першого дня був поряд зі своїми солдатами, жив у наметі з ними, їв солдатські страви.

Із своїми хлопцями і загинув. 29 травня 2014 року в Слов'янську вертоліт Мі-8, на якому знаходився Кульчицький та ще 11 військових, був збитий терористами неподалік гори Карачун після розвантаження продуктів харчування на блокпост.

Народну артистку України Софію Ротару було нагороджено "Орденом держави" "за визначні заслуги перед Українською державою у розвитку мистецтва, самовіддану працю на ниві збереження національних культурних традицій і примноження пісенної спадщини народів України".

Хтось може згадати декілька пісень з її репертуару українською. І відоме фото із прапором України, яке виклав у соцмережі її син Руслан. Ґвалту то фото на Росії наробило стільки, ніби вона позувала, стріляючи з кулемета, як Порєченков.

Герої та "герої": Чи потрібне генералу Кульчицькому звання Героя України як Софії Ротару - фото 2

Але потім настала вже черга українців неприємно дивуватися. Ротару дійсно через фото з українським прапором тривалий час була небажаною гостею на Росії. Але, завдяки тому, що сама вона сама жодного разу не прокоментувала свою громадянську позицію та ставлення до агресивної політики Росії, двері у російський шоу-бізнес знову відчинилися.

Продюсер Ротару розповів, за які гроші вона готова виступити на Росії.

Герої та "герої": Чи потрібне генералу Кульчицькому звання Героя України як Софії Ротару - фото 3Герої та "герої": Чи потрібне генералу Кульчицькому звання Героя України як Софії Ротару - фото 4

З'явилося відео, на якому вона співає на російському "вогнику".

Потім стало відомо, що Ротару ще й в Кремлі виступає для тамтешніх чиновників і робить з ними селфі.

Герої та "герої": Чи потрібне генералу Кульчицькому звання Героя України як Софії Ротару - фото 5

Також вона заявила, що зовсім не проти отримати російський паспорт від Путіна. 

Герої та "герої": Чи потрібне генералу Кульчицькому звання Героя України як Софії Ротару - фото 6

Герої та "герої": Чи потрібне генералу Кульчицькому звання Героя України як Софії Ротару - фото 7

І розповідає, що майже домовилася про концерт в окупованому Криму.

Герої та "герої": Чи потрібне генералу Кульчицькому звання Героя України як Софії Ротару - фото 8

Не будемо пафосно порівнювати концерт українки на Росії з концертом радянської громадянки в бункері Гітлера. Не будемо.

Є хороші українські артисти, які з різних причин виступають на Росії. І частиною зароблених грошей допомагають чи бійцям, чи переселенцям.

Є хороші українські артисти, які не заявляють вголос про те, що підтримують бійців АТО, засуджують російську агресію. Але їхня позиція все одно є зрозумілою.

Але коли український артист, Герой України активно виступає на Росії, і про свою громадянську позиціє стосовно відносин України та Росії а ні чичирк (бо "я за мир у всьому мирі – то не коментар), це вже примушує замислитися.

Замислитися, чи підлягає порівнянню героїзм українця, який готовий був життя віддати - і віддав його, за вільну Україну і поведінку українки, що не проти отримати у якості подарунка громадянство держави, що тероризує її країну. І отримати його від людини, яка заявила, що її країна "не состоялась как проэкт".

Читайте також: Герої та "херої": Чи потрібне Савченко звання Героя України як і в "льотчика" Дейча