Гандзюк посмертно отримала міжнародну премію

Відома громадська діячка Катерина Гандзюк, яка була вбита минулого року,  посмертно стала лауреатом щорічної міжнародної премії Ukrainian ID Awards

Церемонія нагородження лауреатів відбуася у Каневі на Тарасовій горі в рамках Міжнародного економіко-гуманітарного форуму Ukrainian ID, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу форуму.

Гандзюк була нагороджена (посмертно) за незламне прагнення до справедливості та громадянську гідність. Нагороду буде передано батькові – Віктору Гандзюку. Катерина захищала інтереси місцевої громади у Херсонській міській раді, а до того працювала в структурах ООН. Активістка була облита кислотою в рідному місті, і в 2018 році померла в лікарні в Києві. Слідство пов’язує замах на Катерину із тим, що вона виступала проти корумпованих політиків і представників силових структур.

Фундація родини Богдана Гаврилишина, яка промотує в українському суспільстві цінності відповідальності, співпраці та професіоналізму, а також розробляє та реалізує програми для молоді – отримала нагороду за вагомий внесок у гуманізацію суспільства. Богдан Гаврилишин разом з девятью почесними авторами, серед яких Мирослав Попович, Любомир Гузар, Іван Дзюба, Володимир Горбулін створив "Українську хартію вільної людини", яка побудована на цінностях, про які йдеться сьогодні на форумі Ukrainian ID.

У номінації за примноження культурного капіталу був відмічений юний скрипаль-віртуоз та композитор Ілля Бондаренко, який представляв Україну у десятках країн світу та є без перебільшення одним із найефективніших культурних дипломатів країни. Коли Іллі було 13 років, він став першим іноземним учасником щорічного Різвяного концерту у Білому Домі, в якому завжди, за всю історію існування такої традиції, брали участь виключно американські митці. Авторський музичний твір Іллі "Медитації на тему насильства", присвячений воїнам, що загинули на Донбасі та проблемам глобального миру, виконували у Нью-Йорку під час зустрічі Папи Франциска з послами ООН. Виконував свої твори на благодійному балу Принца Гаррі у Лондоні (2014), під час якого було зібрано півтора мільйона фунтів для країн, в яких йдуть воєнні дії. Його називають наймолодшим послом культурної дипломатії України, в тому числі за виступи на Юнацькій Олімпіаді в Аргентині в жовтні 2018 року, на Зимових Олімпійських іграх у Південної Кореї в лютому 2018 року. Він був обличчям благодійного проекту Bach-Pinzel, своїми виступами в Америці, Великій Британії та інших країнах світу розповідав про найвідомішого українського скульптора Йогана Пінзеля та збирав кошти на ремонт даху музею у Львові, в якому знаходяться його безцінні скульптури.

Нагадаємо, напад на Гандзюк стався 31 липня 2018 року біля її будинку, молодик плеснув Гандзюк кислотою в обличчя.

Наприкінці вересня Гандзюк записала відеозвернення з лікарняного ліжка.

4 листопада активістка померла у київській лікарні №2. Їй було 33 роки.

Батько Гандзюк звинуватив очільника Херсонської Владислава Мангера в причетності до нападу на дочку.

11 лютого главі Херсонської облради Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк.

3 червня усі п’ятеро обвинувачених у вчиненні замаху на громадську активістку і чиновницю з Херсона Катерину Гандзюк визнали свою провину і пішли на угоду про визнання винуватості з прокурором.

Довідка: Ukrainian ID Awards – це відзнака, яка присуджується за видатні досягнення і ефективні практики в ім’я процвітання та гуманізації людства, та покликана стимулювати відповідальний розвиток суспільства. Оргкомітет продовжує практику відзначення тих людей, які зробили чималий внесок у розвиток людини та суспільства, але досі не були гідно відзначені в Україні та за кордоном.

Минулого року першими лауреатами премії Ukrainian ID Awards, заснованої Міжнародним економіко-гуманітарним форумом Ukrainian ID, стали український режисер та політв’язень Кремля Олег Сенцов, екс-міністерка фінансів України, яка зробила чималий внесок у порятунок країни від дефолту у 2014-2016 роках, Наталія Яресько та відома українська благодійниця, очільниця Міжнародного благодійного фонду "Давай допоможемо" Ольга Бондаренко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна