Флешмоб "10 років потому": Невинна ностальгія чи каверза Facebook

Користувачі Facebook та Instagram активно викладають у мережу по парі фото - зараз і 10 років тому

Журналіст відділу "Життя"
Флешмоб "10 років потому": Невинна носта…

Наприклад, у Instagram вже понад 2 млн публікацій з хештегом #10yearschallenge. Світлинами охоче діляться як непублічні люди, так і зірки.

З'явилися і числені приколи.

Користувачі охоче користуються можливістю одразу після нового року згадати себе колишнього, проаналізувати рішення, помилки і перемоги. Та й просто отримати порцію приємної ностальгії.

Але попри видимий позитив, для багатьох челендж став викликом, пише Ребека Дженнінгс для Vox. Адже старіння для більшості - не такий вже безтурботний процес як для селебритіс, що можуть собі дозволити косметологів найвищого гатунку.

Трейсі Мур у Mel Magazine зазначає, що, наприклад, її подруги, які народили у цей період, мали пояснювати, чому набрали зайву вагу у зазначений період.

"Єдиний спосіб перемогти у челенджі - або не постарішати, або ж викликати сумнів, яке фото зроблене зараз, а яке раніше", - зазначає авторка.

Є і більш цікаві зауваження чи навіть теорії. Зокрема, письменниця Кейт О'Нейл у колонці для Wired озвучила думку, що флешмоб запустив Facebook, аби "показати" своїм додаткам, як саме змінюються люди із віком. Це може допомогти покращити забезпечення із розпізнавання облич, яке використовують, щоб адресувати рекламу окремим людям, або ж гірше: допомогти владним органам стежити за громадянами, які викликають підозру.

У критиці матеріалу користувачі зазначають, що у Facebook не було потреб у додаткових діях - у соцмережі і так в наявності знімки юзерів за декілька років. Втім О'Нейл заперечує, мовляв, запустити флешмоб нескладно, зате соцмережа отримає вже ідеально систематизовану базу даних.

У самому Facebook таку інформацію спростовують.

"Цей мем створили самі користувачі, і він став популярним сам по собі", - зазначив спікер соцмережі.

Втім, флешмоб не лише мотивує на чергове рішення схуднути, але і наштовхує на серйозні роздуми. Зокрема, про майбутнє планети.

Чи то про час, коли скандали навколо соцмереж все ще були рідкістю, а розміщуючи чергове фото, люди не замислювалися над можливими маніпуляціями та збором персональних даних.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme