Філарет назвав архієреїв МП, які звертались по Томос для України

Архієреї Української православної церкви Московського патріархату, які попросили Варфоломія про автокефалію для єдиної української православної церкви, не розкривають своїх імен через те, що бояться Москви

Про це заявив предстоятель української православної церкви Київського патріархату Філарет в ефірі українського радіо, повідомляє Depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

За його словами, на зустрічі президента України Петра Порошенка зі Вселенським патріархом було прийнято рішення про те, що до патріарха мають звернутись єпископи КП, архієреї автокефальної церкви та УПЦ МП.

"Звернулись (до Вселенського патріарха, - ред.) архієреї КП, автокефальної церкви і близько 10-ти архієреїв Московського патріархату. Але імена Московського патріархату - невідомі, окрім двох: архієпископа Олександра Драбинка та митрополита Черкаського Софронія. Інші бояться покарання Москви", - розповів Філарет.

Патріарх Філарет наголосив, що Вселенський патріархат визнав дійсними всі таїнства УПЦ КП з часів заснування Київського патріархату.

"На підставі цих звернень (щодо надання автокефалії Українській православній церкві, - ред.) 11 жовтня патріарх Варфоломій прийняв рішення, що анафема, яка була накладена МП РПЦ на мене - недійсна. Це значить, що з самого початку заснування Київського патріархату і до нині всі таїнства, які звершуються в нашій церкві є дійсні. Тепер Вселенський патріарх і Синод прийняли рішення про початок процесу визнання автокефальної церкви", - додав він.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату офіційно оголосив про рішення надати Томос про автокефалію майбутній об'єднаній Українській православній церкві.

Також священний синод Константинопольського патріархату в Стамбулі зняв анафему з патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

15 жовтня синод Російської православної церкви у Мінську ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом, визнавши неможливим подальше євхаристійне спілкування.

В УПЦ МП заявили, що відновить відносини з Константинопольським патріархатом тільки якщо останній скасує рішення про надання автокефалії Українській православній церкві.

В той же день Білоруська православна церква заявила, що, як частина РПЦ, приєднується до рішення про розірвання відносин із Константинопольським патріархатом.

Душанбинська православна церква, як частина Російської православної церкви, також оголосила про розрив із Константинополем.

Водночас стало відомо, що росіянам заборонять молитися на Афоні.

У РПЦ закликали російський бізнес не фінансувати Афон після розриву спілкування з Константинопольським патріархатом.

Духовенству Української православної церкви Московського патріархату заборонено послужити з кліриками Константинопольського патріархату, а мирянам – брати участь в таїнствах, що здійснюються в храмах, які відносяться до Фанару.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme