ФІФА відкрила провадження проти "Динамо" і дортмундської "Боруссії" через трансфер Ярмоленка

Заявником в ФІФА виступила Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з футболу "Юність" (м.Чернігів), в якій Ярмоленко ріс і займався футболом протягом 10 років

Про це повідомляє Depo.Сектор з посиланням на censor.net.

Установа повідомила ФІФА про те, що досі не отримало платіж солідарності за трансфер свого вихованця Андрія Ярмоленка з ФК "Динамо Київ" в німецький ФК "Боруссія" (Дортмунд). Трансфер відбувся ще в 2017 році. Він став одним з найдорожчих в історії німецького клубу і обійшовся "Боруссії" в 25 млн євро.

Відкривши за цим фактом дисциплінарне провадження, ФІФА повідомило відповідачів в особі "Боруссії" і "Динамо" про необхідність погасити перед чернігівською школою борг в розмірі 301 578,95 євро (22,92% від солідарного внеску, що підлягає сплаті).

Таким чином, через те, що ФК "Динамо Київ" до сих пір не оплатило "Юності" платіж солідарності за трансфер Ярмоленка, "Боруссія" (Дортмунд) виявилася в центрі міжнародного футбольного скандалу і фігурантом розслідування ФІФА.

Українська сторона конфлікту

В Україні, факт несплати платежу солідарності материнській школі Ярмоленка з боку ФК "Динамо" став предметом кримінального провадження ГУ Нацполіціі м.Києва.

Справа під номером №42018100000000411 була зареєстрована ще 21 березня 2018 року, за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство - заволодіння шляхом обману, грошовими коштами в особливо великих розмірах, - ред.).

В рамках цього провадження директору ГО "Чернігівський обласний клуб "Юність" Олександру Салію у вересні було вручено підозру.

Слідство встановило, що ФК "Динамо" перерахувало частину платежу солідарності в розмірі 150 тис євро (покладеного ДЮСШ "Юність") на рахунки новоствореної громадської організації "Чернігівський обласний клуб "Юність". Остання, як неодноразово публічно стверджував директор Чернігівської ДЮСШ Геннадій Прокопович , "не має ні до них, ні до виховання Ярмоленка ніякого відношення".

"Ярмоленко виховувався в нашій школі і виступав під нашими прапорами з 1996 по 2003 рік, а також з 2004 по 2006 рік. У той час як геошка "Клуб Юність" була створена Салієм тільки в 2015 році. Про що тут ще можна міркувати", - каже Прокопович.

Сьогодні очолює ГО "клуб Юність" згаданий вище Салій. Він не був уповноваженою особою ДЮСШ на отримання платежу солідарності від "Динамо". Більш того він не повідомляв школу про підписаний з ФК договорів про отримання будь-яких коштів.

Відповідний договір і документ про проведення платежу між "Динамо" і ГО "Клуб" Юність "є в розпорядженні редакції.

З документа випливає, що "Динамо" відправило платіж не просто на новостворений "підроблений клон" "Юності", але і усвідомлено зменшило суму платежу, призначений чернігівським дітям майже вдвічі, з 300 тис євро до 150 тис євро.

Так, в п. 3.3 Угоди зазначено, що "сторони домовилися про те, що вищевказана обумовлена ​​сума (в розмірі 150 тис євро) є повною і остаточною сумою відповідальності "Динамо" перед "Клубом (Юність)" і "Клуб" не матиме будь-яких претензій до "Динамо" щодо солідарних виплат".

При цьому, як наполягають в ДЮСШ, вони ніколи не вели з "Динамо" переговорів щодо зменшення належної їм суми солідарного платежу. Більш того, як підкреслює Прокопович, ці гроші в повному обсязі гостро необхідні школі для оновлення матеріально-технічної бази і покупки автобуса для учнів - юних футболістів.

"У школі немає нічого - гарячої води у нас немає вже 18 років, автобуса немає, школа знаходиться у вищій лізі чемпіонату України, але матеріально-технічні умови такі, що діти 15, 16, 17, 18 років сьогодні їздять на змагання на автобусі в аварійному стані. Їздять і до Вінниці, і в Суми, і в Тернопіль і в Київ", - розповів він, аргументуючи той факт, що школа ніколи б не погодилася на часткову виплату.

Як видно з Договору, з боку "Динамо" його підписував особисто Перший віце-президент ФК Віталій Сівков, що вказує на обізнаність і можливо навіть зацікавленість столичного клубу "платити менше" і платити "не туди".

Так чи інакше, але спробі привласнити половину з суми платежу солідарності за Ярмоленка з боку службових осіб "Динамо" також буде дана кримінально-правова оцінка слідчими Нацполіціі - в рамках згаданого вище провадження.

Уже сьогодні, слідством встановлено, що А.Салам з групою осіб є безпосередніми учасниками неправомірної схеми з присвоєння 150 тис євро, призначених дітям чернігівської спортшколи "Юність". І розслідування цієї справи ще триває.

Також, нагадаємо, що директор ДЮСШ "Юність" Прокопович неодноразово письмово звертався до "Динамо" і братів Суркісів з вимогою оплатити належний школі платіж солідарності. На що ФК ніяк не реагував. Офіційно пояснити, чому оплата була в розмірі 150 тис євро, а не 300 тис євро, і чому вона була відправлена ​​на громадську організацію, замість рахунків чернігівської школи Ярмоленка, в столичному клубі також досі відмовлялися.

Міжнародна сторона конфлікту

Після гучного розслідування Der Spiegel світовій футбольній громадськості стало відомо про офшорні схеми Г.Суркіса в період його керівництва ФФУ. Тепер у німецьких журналістів є всі підстави для нового розслідування офшорних схем в європейському футболі, в яку "Динамо" втягнуло і німецьку "Боруссію".

Згідно платіжці "Динамо" на адресу ГО "Клуб Юність" кошти в розмірі 150 тис євро перераховувалися не з київського рахунку столичного ФК, а з рахунків кіпрського офшору "Динамо". І ця обставина в рамках відкритого дисциплінарного провадження ФІФА підлягає окремому вивченню і журналістським розслідуванням.

Все тому, що до 2016 року, у столичного ФК "Динамо" була ліцензія, що дозволяла використовувати офшорні компанії в трансферних платіжних операціях. Але після 2016 року, коли ФІФА змінила правила, столичний клуб вже не мав права використовувати свої кіпрські компанії (спочатку Newport Management Limited, пізніше Dynamo Kiev (Cyprus) LTD) для відповідних операцій.

У зв'язку з цією обставиною, проблеми виникли у німецького ФК "Боруссія", який за трансфер Ярмоленка також платив столичному "Динамо" на кіпрський офшор.

З точки зору українського законодавства це очевидна схема по ухиленню від сплати податків в Україні за продаж українського гравця столичним клубом. Але чому німецька "Боруссія" погодилася на участь в такій податковій схемі - залишається великим питанням. Невже у "Боруссії" або будь-якого іншого європейського футбольного гранда є свої компанії-партнери на Кіпрі для ухилення від сплати податків?

Нагадаємо, що раніше ГПУ відкрила кримінальне провадження за фактами ухилення посадовими особами ФК "Динамо Київ" від сплати податків.

Дане провадження було передано для розслідування слідчим Державного бюро розслідувань.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme