Facebook звинуватили у крадіжках даних дзвінків та SMS з телефонів

Соціальна мережа Facebook нібито таємно збирає дані власників Android-пристроїв про їхні дзвінки та SMS-листування

Представники Facebook запевняють, що дійсно збирають цю інформацію, але тільки від тих користувачів, які дали дозвіл, передає Depo.ua з посиланням на Новое время.

Новий скандал почався з того, що новозеландський програміст Ділан Маккей виявив свої дані річної давнини, включно з повними журналами вхідних і вихідних дзвінків і SMS-повідомлень, в архіві, який він завантажив із соцмережі Facebook. Повідомлення Маккея про знахідку в Twitter викликало жваве обговорення на тему конфіденційності.

Незабаром про аналогічні випадки повідомили інші користувачі. Редактор видання Ars Technica Шон Галлахер також перевірив інформацію і виявив, що компанія збирала дані про його дзвінки і SMS в 2015 і 2016 роках, коли він користувався смартфонами на Android.

"У моєму випадку, огляд моїх даних Google Play підтверджує, що Messenger ніколи не був встановлений на пристроях Android, які я використовував. Facebook був встановлений на планшеті Nexus, який я використовував, і на Blackphone 2 в 2015 році, і ніколи не було явного повідомлення, яке б запитувало доступ до телефонних і SMS-даних. Проте є дані викликів з кінця 2015 року до кінця 2016 року, коли я перевстановив операційну систему на Blackphone 2 та знищив всі програми", - написав Шон Галлахер.

У Facebook вже відреагували на звинувачення. На думку представників компанії, збір таких даних - важлива частина функціоналу застосунків.

"Важлива частина додатків і служб, які допомагають вам підтримувати зв'язок, - спрощення пошуку людей, з якими ви б хотіли познайомитися. Коли ви вперше входите в службу обміну повідомленнями або в соціальний додаток, вони, звісно, завантажують інформацію про ваші контакти", - говорить представник Facebook.

На думку журналістів, незважаючи на те, що на екранах вибору стверджують, що надання дозволу буде "постійно завантажувати інформацію" про контакти та історію викликів, можна стверджувати, що багато користувачів не розуміють, що це означає, і що замість того, щоб говорити "це дозволяє друзям знайти один одного в Facebook і допомагає нам створювати кращий досвід для всіх", Facebook має давати більш детальну інформацію про те, що саме буде записано і чому.

Користувачі, які не хочуть, щоб Facebook зберігав або постійно завантажував їхні контакти на свій сервер, можуть відключити функцію безперервного завантаження в застосунку Messenger. Ця зміна також видалить всі раніше завантажені контакти.

Нагадаємо, 17 березня у Facebook заблокували роботу аналітичної компанії Cambridge Analytica і пов'язану з нею консалтингову фірму Strategic Communication Laboratories, які допомогли Дональду Трампу перемогти на президентських виборах у США в 2016 році.

21 березня главу компанії Facebook Inc. Марка Цукерберга викликали дати свідчення перед британськими парламентарями щодо можливого потрапляння даних 50 млн користувачів соцмережі в розпорядження компанії Cambridge Analytica.

У Канаді почалося розслідування стосовно можливого зловживання персональними даними користувачів Facebook компанією Cambridge Analytica.

В Ізраїлі також розпочали розслідування щодо витоку персональних даних понад 50 млн користувачів соцмережі Facebook.

Сам Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних 50 мільйонів користувачів.

Європарламент запросив Цукерберга, щоб почути пояснення щодо ситуації з персональними даними

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme