Цукерберг про скандал навколо Facebook: "Ми теж робимо помилки"

Засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних 50 мільйонів користувачів і втручання в президентські вибори США 2016 року

Про це він написав у Facebook, передає Depo.ua.

"Ми несемо відповідальність за захист ваших даних. І якщо ми не можемо цього зробити, значить ми не заслуговуємо на те, щоб надавати вам послуги. Я працював над тим, щоб зрозуміти, що ж насправді сталося... І щоб переконатися, що це не станеться знову. Але ми теж робимо помилки. Ще є багато чого, що треба зробити", — cказав Цукерберг.

Водночас він заявив, що компанія ще в 2014 році вжила необхідних заходів, щоб витоку даних користувачів не відбулося.

Цукерберг заявив, що Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica, яка і отримала доступ до даних 50 мільйонів користувачів, щоб дослідити їхні вподобання та пропонувати релевантну рекламу.

У 2015 році Facebook дізнався від The Guardian, що Олександр Коган, (академік з Росії, який збирав інформацію користувачів за допомогою онлайн-тесту), передав цю інформацію відповідальній за дослідження даних компанії Cambridge Analytica. Тоді Facebook зажадав видалити ці дані і документально підтвердити це. Однак тепер з'ясувалося, що Cambridge Analytica, можливо, насправді не видалила інформацію.

"Це було порушенням довіри між Коганом, Cambridge Analytica та Facebook. Але це також було порушення довіри між Facebook та людьми, які діляться з нами своїми даними та очікують захисту. Нам потрібно це виправити", — заявив Цукерберг.

Нагадаємо, 17 березня у Facebook заблокували роботу аналітичної компанії Cambridge Analytica і пов'язану з нею консалтингову фірму Strategic Communication Laboratories, які допомогли Дональду Трампу перемогти на президентських виборах у США в 2016 році.

Єврокомісія вимагає пояснень у Facebook щодо несанкціонованого використання персональних даних мільйонів користувачів.

Також Цукерберга викликали дати свідчення перед британськими парламентарями щодо можливого потрапляння даних 50 млн користувачів соцмережі в розпорядження компанії Cambridge Analytica.

Акції компанії Facebook впали 19 березня на 8% на тлі скандалу навколо британської компанії Cambridge Analytica, яка використала в своїх цілях особисту інформацію понад 50 мільйонів користувачів соцмережі. В результаті капітал генерального директора і великого власника акцій Facebook Марка Цукерберга зменшився на понад $6 млрд.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна