Facebook і Google несуть безпрецедентну загрозу правам людини, – правозахисники

Спостереження за мільярдами інтернет-користувачів з боку Facebook і Google створює безпрецедентну загрозу правам людини

Про це заявила правозахисна організація Amnesty International у своєму звіті й закликала технологічні компанії змінити принципи своєї бізнес-моделі, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

У дослідженні йдеться, що бізнес-модель Facebook і Google за своєю суттю не відповідає праву на приватність і створює систематичну загрозу низці прав людини, включно з правом на свободу думок та їхнього висловлювання та права на рівність і відсутність дискримінації.

"Google та Facebook домінують у наших сучасних життях, накопичуючи безпрецедентну владу над цифровим світом шляхом збору й монетизації персональних даних мільярдів людей. Їхній прихований контроль над нашими цифровими життями підриває найбільшу суть приватності й визначає виклики для прав людини в нашу еру", – заявив генеральний секретар Amnesty International Кумі Найду.

За його словами, "щоб захистити наші ключові людські цінності в цифрову епоху – гідність, автономність, приватність – потрібно радикально переглянути шлях, яким ідуть компанії Big Tech".

Технічні гіганти пропонують свої сервіси мільярдам користувачів безкоштовно. Натомість люди платять за послуги інтернет-компаній своєю персональною інформацією.

В Amnesty International нагадали про скандал навколо компанії Cambridge Analytica, "який показав, на скільки легко інформацію про людину можуть використати не за призначенням непередбачуваним шляхом з метою маніпуляції ними та впливу". 

Нагадаємо,  у червні у Facebook визнали, що керівництво прогледіло втручання в президентські вибори США.

Як відомо, Держдеп США побоюється, що Росія напередодні президентських виборів в Америці в 2020 році може знову втрутитися.

Довідка:  17 березня 2018 року у Facebook заблокували роботу аналітичної компанії Cambridge Analytica і пов'язану з нею консалтингову фірму Strategic Communication Laboratories, які допомогли Дональду Трампу перемогти на президентських виборах у США в 2016 році.

Після цього Федеральна торговельна комісія США розпочала відкрите непублічне розслідування проти компанії Facebook.

У Facebook заявили, що Cambridge Analytica, ймовірно, незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів, а не 50 мільйонів, як повідомлялось раніше.

10 квітня Цукерберг розпочав "турне вибачень" через скандал із витоком даних.

Цукерберг протягом двох днів на протязі десяти годин відповідав на запитання американських парламентаріїв. Під час допиту творець головної соцмережі світу відмовився відкривати членам Сенату США свої особисті дані.

У травні очільник компанії Facebook Марк Цукерберг вибачився перед європейцями за витік даних користувачів Facebook.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme