Цукерберг розпочав "турне вибачень" через скандал із витоком даних

Засновник і генеральний директор найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг у понеділок, 9 квітня, зустрівся з американськими конгресменами, щоби вибачитися за неправомірне використання даних користувачів, та запобігти суворому регулюванню соціальної мережі

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Reuters.

На зустріч із законодавцями Цукерберг з'явився в костюмі. Він відмовився відповідати на запитання журналістів.

"Ми недостатньо широко оцінили нашу відповідальність, і це було великою помилкою… Це була моя помилка, і я шкодую", – йдеться у письмових коментарях Цукерберга, опублікованих комітетом із енергетики та торгівлі Палати представників Конгресу США в понеділок, 9 квітня.

У свідченнях Цукерберга йшлося також, що компанія "занадто повільно виявляла і реагувала на втручання Росії", утім Facebook обіцяє докласти усіх зусиль, щоб виправити ситуацію. Цукерберг додав, що це займе час, але він "прагне, щоб все було правильно".

Його вибачення передують двом дням слухань у Конгресі США, де Цукерберг дасть відповіді на запитання про те, яким чином дані 87 мільйонів користувачів Facebook були неправильно передані політичним консультантам Cambridge Analytica.

Він, імовірно, зіткнеться також із питаннями про рекламу та публікації, розміщені у Facebook росіянами з метою, як вважає Вашингтон, впливу на вибори у США.

Напередодні Цукерберг провів зустрічі з провідними республіканськими та демократичними сенаторами у комітетах із торгівлі та юстиції, які вислухають його свідчення у вівторок, 10 квітня, під час спільного засідання.

У середу, 11 квітня, голова Facebook виступить перед комітетом із питань енергетики та торгівлі Палати представників.

Якщо Цукерберг не надасть задовільних відповідей конгресменам, Конгрес, швидше за все, запропонує нові закони для суворого регулювання Facebook.

Передбачаючи такий крок, компанія вже заявила, що вона схвалює нове законодавство, яке дозволить соціальним мережам розкривати, хто стоїть за політичною рекламою, як це вже роблять телевізійні та радіостанції.

Нагадаємо, 17 березня у Facebook заблокували роботу аналітичної компанії Cambridge Analytica і пов'язану з нею консалтингову фірму Strategic Communication Laboratories, які допомогли Дональду Трампу перемогти на президентських виборах у США в 2016 році.

Федеральна торговельна комісія США розпочала відкрите непублічне розслідування проти компанії Facebook.

Цукерберга також запрошено до Європарламенту, щоб надати пояснення щодо ситуації з персональними даними.

У Facebook заявили, що Cambridge Analytica, ймовірно, незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів, а не 50 мільйонів, як повідомлялось раніше.

Колишній співробітник Cambridge Analytica Крістофер Вайл заявив, що дані, зібрані з Facebook про більш ніж 87 млн ​​користувачів, можуть зберігатися на Росії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme