Пляшки з водою, пусті тарілки і 15 голодуючих: Хто підтримав адвокатку у справах Майдану, яка не їсть 10-й день

Євгенія Закревська - адвокатка родин Небесної сотні у справах Майдану, голодує вже 10-й день, вимагаючи  ухвалити законодавчі правки, які дозволять перевести слідчих Генпрокуратури до новоствореного управління ДБР, адже це за її словами - ключовий момент для того, аби справи Майдану продовжили розслідувати

Пляшки з водою, пусті тарілки і 15 голод…

 

Depo.ua розповідає, хто ще приєднався до голодування Закревської та якими флешмобами у соцмережах громадськість акцентує увагу на необхідності проголосувати за правки у ВР найближчим часом.

Нагадаємо, Генпрокуратура  втратила функції досудового розслідування і передає провадження, в тому числі і справи Майдану,  в інші відомства — ДБР, СБУ, Нацполіцію.  Ситуація склалася така: є група слідчих, які займалися і глибоко обізнані у справах Майдану. Втім, при створенні ДБР усі ці справи передали туди, але механізм переведення цих слідчих із Генеральної прокуратури не створили - це потребує правок у законодавстві. 

У зв’язку із довготривалою зупинкою слідства та тим, що збіглися дві дати - останній день, коли слідчі втратили повноваження, і день Гідності, Закревська і оголосила голодування. За її словами, "це був дедлайн для прийняття рішень".

На момент написання цієї статті, до голодування Закревської долучилися: Любомира Кеплер - потерпіла по епізоду 30-го листопада, їй зараз 69 років; Андрій Соколенко - потерпілий по епізоду 30-го листопада; Микола Виговський - громадський діяч та координатор волонтерських програм; Олексій Цимбалюк - ветеран, активіст; Максим Музика - працівник Дніпровської міської ради, доброволець, волонтер; Марія Квятковська - дружина Володимира Мельничука, вбитого 20.02.2014 р.; Ябчанка Олександр - колишній речник міністерства охорони здоров’я; Марина Ліліченко - адвокатка, представляє інтереси постраждалих під час Революції Гідності активістів та родини Героїв Небесної сотні; активісти з Мукачева Михайло Шекета та Микола Королович; Андрій Соколенко - постраждалий від розгону протестувальників 30 листопада; Сергій Нужненко - фотожурналіст, постраждалий від "беркутівців" 1 грудня 2013 року; Костянтин Реуцький - журналіст, виконавчий директор фонду "Донбас-SOS";  Тетяна Гаценко - волонтерка АТО та блокади Криму, Сергій Бистров - ветеран, Леране Хайбуллаева - переселенка з Криму.

У соцмережах акцію Закревської активно підтримують: окрім голодування, було оголошено кілька флешмобів: люди діляться світлинами із пляшками з водою, порожніми тарілками та склянками, чистими столовими приборами, підписуючи усе це "сніданок, обід та вечеря Жені Закревської".

Хтось ділиться додатковою інформацією щодо зупинки розслідувань у справах Революції Гідності, ще хтось - розповідає особисті історії, пов’язані із Євгенією.

Сама ж Женя попросила у рамках ще одного флешмобу здавати кров всіх небайдужих: після того, як її вага опуститься нижче 50 кілограмів (а це вже, ймовірно, сьогодні) вона більше не зможе бути донором.

Ініціативу Закревської підримали й медіні персони, наприклад, Уляна Супрун, яка у своєму дописі закликала поширювати інформацію щодо розслідування справ Майдану. 

"Вчасне закінчення робочого дня для депутатів виявилося важливішим пріоритетом, аніж справи Майдану. Якщо створення умов для розслідування справ Майдану не є першочерговою задачею, яка зараз стоїть перед народними депутатами, спікером Ради, президентом та очільниками правоохоронних органів, є велике питання, що ж тоді дійсно має значення для людей, яким українці довірили найвищі посади в державі. Кожен із нас може допомогти не злити справи Майдану та підтримати Женю", – написала вона. 

Підтримали Закревську й інші громадські активісти та колеги. 

"У цій пляшці – сніданок, обід та вечеря адвокатки Євгенії Закревської, яка голодує вже п’ятий день через розвалене розслідування справ Майдану. Її вимога: позачергове засідання Верховної Ради та прийняття закону про ДБР з урахуванням правки, яка розблокує розслідування справ Майдану. Скликати засідання можуть 150 депутатів або президент. Але ви вирішили, що будете мовчати", – пише активіст ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" Василь Арбузов. 

"Зробіть це заради не тільки пам’яті тих, хто загинув на Майдані, а заради  ефективного розслідування, адекватних правоохоронних органів, притягнення винних до відповідальності і виправдання невинуватих, майбутнього правосуддя та верховенства права, відчуття морального вдоволення для жертв насильства. Зрештою, заради з’ясування одного з ключових питань останніх років – чи було втручання РФ у події на Майдані, а якщо так, то яке, коли та хто був його провідником?" – звертається до депутатів ВР у Facebook співкоординаторка медіа-ініціативи "За права людини" та журналістка Марія Томак. 

Ще один флешмоб - публікація фото із пустою тарілкою з хештегом #plate_for_Zhenya, який запустив адвокат Артем Крикун-Труш.

"Тарілки" поширюють навіть китайською мовою:

Люди також діляться особистими історіями, пов’язаними з Євгенією:

Виходять на протести і тарілками до держустанов:

Читайте також: Хто така адвокатка Закревська, яка голодує через справи Майдану: ТОП-10 гучних заяв

Тим часом, 27 листопада комітет Ради підтримав поправку, через яку голодує Закревська. Комітет з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради підтримав поправку до законодавства, яка дозволяє перехід із Генпрокуратури до Держбюро розслідувань без проходження конкурсу слідчих і прокурорів, причетних до розслідування справ щодо вбивств громадян під час подій Революції гідності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme