Джемілєв: Росія п’ять років триматиме мого сина в заручниках

Народний депутат України, лідер кримських татар Мустафа Джемілєв вважає незаконним вирок російського суду щодо його сина

Про це повідомляє depo.ua із поисланням на Крим.Реалії.

"Вирок - незаконний, тому що вони не мали права судити на території Росії і за російськими законами, тому що діяння було вчинено на території України, українським громадянином відносно громадянина України. У мене немає претензій до присяжних, вони зробили все можливе, щоб полегшити долю заручника, але Росія вирішила все ж тримати мого сина в заручниках протягом п'яти років. Це суперечить і внутрішньому російському законодавству", - зазначив Джемілєв.

Він також наголосив, що винесений в Росії вирок суперечить рішенню Європейського суду з прав людини, в якому йдеться про необхідність передати його Україні.

"Було направлено лист до міністерства закордонних справ із вимогою екстрадиції його, але Росія від цього ухилилася", - зазначив лідер кримських татар.

Також він уточнив, що надалі буде йти "шляхом захисту прав сина в Європейському суді з прав людини".

Як повідомлялось, Краснодарський крайовий суд у середу, 10 червня,засудив Хайсера Джемілєва до п'яти років позбавлення волі в колонії загального режимуРодичів на судовий процес не запросили.

Російський прокурор пропонувала засудити Хайсера Джемілєва до 5,5 років позбавлення волі. На думку адвоката Миколи Полозова, Хайсер Джемілєв не заслуговує на таке суворе покарання, а відбувати його він повинен не в Росії, а в Україні.

Зазначимо, що 2 червня присяжні на процесі в Краснодарському крайовому суді визнали Хайсера Джемілєва винним у вбивстві з необережності і зберіганні зброї та боєприпасів. При цьому головне обвинувачення - в умисному вбивстві з хуліганських спонукань, покарання за яке передбачає довічне позбавлення волі, було знято. 

Хайсера Джемілєва звинуватили в тому, що в травні 2013 року він у дворі свого будинку в Бахчисараї убив знайомого родини із рушниці свого батька. Після анексії Криму слідчі органи вирішили розслідувати його справу заново. Хайсера вивезли з кримського СІЗО до Краснодарського краю.

10 липня минулого року Європейський суд з прав людини постановив звільнити Хайсера Джемілєва із СІЗО. Однак Росія не відреагувала на це рішення

Сторона захисту розцінила дії правоохоронних органів як спосіб тиску на його батька Мустафу Джемілєва, який відмовився визнати Крим російським.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme