Російський суд відмовився закрити справу проти сина Джемілєва

Краснодарський крайовий суд Російської Федерації відхилив клопотання про закриття кримінальної справи проти сина депутата Верховної Ради Мустафи Джемілєва – Хайсера, якого звинувачують у навмисному убивстві, розкраданні і незаконному зберіганні зброї
Depo.Влада
27 травня 2015 19:08
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Південь".

З клопотанням про припинення кримінального переслідування у зв'язку з раніше винесеним йому вироком виступив адвокат Микола Полозов. Він нагадав, що Дніпровський районний суд Києва 10 квітня 2015 року визнав Джемілєва винним в розкраданні, незаконному зберіганні зброї і боєприпасів, а також у вбивстві з необережності. Суд заочно засудив його до 3 років і 8 місяців ув'язнення. У травні вирок вступив у законну силу. Міністерство юстиції України звернулося до Генпрокуратури Росії із запитом про видачу засудженого.

У своєму клопотанні адвокат посилався на норми Конституції Росії, а також на загальновизнані міжнародні акти та угоди, які є складовою частиною правової системи Росії.

"Джемілєв є громадянином України, постійно проживає в Україні, скоїв злочин проти громадянина України та на території цієї держави. Його дії не були спрямовані проти Росії або її громадян. Вирок стосовно Джемілєва вступив у законну силу, тому в Росії справа відносно нього повинна бути припинена, а самого підсудного необхідно видати Україні для відбування покарання", - наполягав представник захисту.

Сторона звинувачення була проти.

"Оригінал кримінальної справи на 11 томів знаходиться в Краснодарському крайовому суді, тут же знаходяться всі речові докази, допитані свідки з боку захисту та звинувачення. Вирок суду в Києві, у зв'язку з цим, викликає серйозні сумніви, оскільки не встановлено, на підставі яких матеріалів була засуджена людина. Також з вироку не можна зробити однозначний висновок, чи були дотримані права потерпілих", - заявила в суді прокурор Світлана Некоз.