Депутати заборонили пересувні звіринці та деякі дельфінарії

Сьогодні Верховна Рада заборонила використання тварин у кориді, створення та діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин, а також діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води

Відповідний закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони біорізноманіття)" депутати підтримали 299 голосами, передає depo.ua.

Крім того, забороняється використання ведмедів та вовків на мисливських випробувальних станціях, а також для проведення іспитів, змагань і притравки мисливських собак.

Згідно з законом, селекційний відстріл тварин у природних заповідниках забороняється. Забороняється проведення селекційного відстрілу тварин іншим мисливцям в присутності особи, що має дозвіл на селекційний відстріл.

Також забороняється проведення рубок головного користування та всіх видів поступових та суцільних рубок, вирубування дуплястих дерев, а також добування піску та гравію в річках та інших водоймах у заповідній зоні біосферних заповідників.
Крім того, заборонено проведення рубок головного користування та всіх видів поступових та суцільних рубок, вирубування дуплястих дерев, а також добування піску та гравію в річках та інших водоймах у заповідній зоні національних природних парків.

Законом встановлюється, що охорона та відтворення об'єктів Червоної книги України забезпечуються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, що є суб'єктами використання тваринного і рослинного світу, власниками об'єктів Червоної книги України, власниками та користувачами земельних ділянок, у межах яких перебувають рідкісні і такі, що знаходяться під загрозою зникнення, види тваринного і рослинного світу, занесені до Червоної книги України.

Крім того, Рада посилила покарання за браконьєрство і ввела покарання за рекламування чи розповсюдження заборонених знарядь добування об'єктів тваринного або рослинного світу. За прийняття в цілому відповідного законопроекту №0916 проголосували 239 депутатів.

За такі правопорушення для громадян передбачений штраф у 30-60 неоподатковуваних мінімумів доходів (510-1 020 грн), а для посадових осіб, рекламодавця або розповсюджувача реклами - 50-100 (850-1 700 грн). Законом також підвищується штраф за порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу - з 3-15 до 30-100 неоподатковуваних мінімумів (410-1 700 грн) і з 9-24 до 50-100 за повторні правопорушення (850-1 700 грн).

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme