Дарія Карякіна: Люди мають ставитися один до одного більш дбайливо

Генеральний директор проекту OUTLOOK та організатор фестивалю культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL Дарія Карякіна розповіла Depo.ua про те, як можна познайомити киян з культурними особливостями різних країн світу

Дарія Карякіна: Люди мають ставитися оди…

А також організувати свято культурної дипломатії, зібравши в одному приміщення понад 25 посольств іноземних держав та здійснити кругосвітню подорож не виїжджаючи за межі Києва.

- Даріє, нещодавно відбувся фестиваль культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL. Як виникла ідея створення такого масштабного свята?

OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL – це свято дружби, фестиваль єднання різних етносів, яке проходить вже третій рік поспіль в Києві. Свято популяризує культури різних народів світу на території нашої держави. Організовуючи цей фестиваль, ми хочемо дати можливість українцям та іншим народам поспілкуватися у теплій, невимушеній атмосфері. Мені завжди хотілося, щоб люди навчилися ставитися один до одного більш дбайливо, толерантно, з більшою повагою. Коли ти допомагаєш народам зближуватися одне з одним, то в результаті отримуєш не тільки більш комфортне ставлення, але й мир та безпеку, тому що повага до людей та цінностей призводить тільки до позитивних речей.

Дарія Карякіна: Люди мають ставитися один до одного більш дбайливо - фото 1

- Чи змінювалася концепція програми протягом трьох років? Можливо, збільшилася кількість посольств, які долучилися до фестивалю?

Звісно, формати змінюються, проте атмосфера дружби залишається незмінною. Перший фестиваль культур народів світу підтримали 8 посольств, в цьому році до нас приєдналися вже 25. Кожне посольство вносить своє різноманіття в свято. Дипломати щороку старанно готуються, щоб якнайкраще підготувати тематичну зону своєї країни та вразити гостей фестивалю.

- Що було особливого в цьогорічному фестивалі? Чим дивували киян?

Цього року більшість Надзвичайних і Повноважних послів особисто представляли свої країни, пригощали національними напоями і запрошували відвідати свою Батьківщину. Крім яскравих виставок автентичних предметів побуту, текстилю і ремісничих виробів посольства підготували ряд сюрпризів, частувань та майстер-класів, де кожен знайшов для себе щось цікаве. Дівчата робили арабський макіяж і приміряли образи східних красунь, хлопці вчилися танцювати аджарулі й грати на африканських барабанах, діти розмальовували руки візерунками мехенді і вчилися турецькому мистецтву ебру - малюванню на воді. Крім того, кияни могли повчитися гавайському танцю і пройти майстер-класи з малювання шаржів і аквагриму прапорів світу, білоруського соломкоплетіння, бенгальської каліграфії та японського орігамі. Загалом, було дуже багато активностей, кожен гість зміг знайти щось цікаве для себе та поближче познайомитися з особливостями різних культур світу.

Дарія Карякіна: Люди мають ставитися один до одного більш дбайливо - фото 2

- Які заходи Ви ще проводите в рамках культурної дипломатії?

Наш проект співпрацює на постійній основі з 40 дипломатичними місіями в Україні. Разом з посольствами різних країн ми постійно організовуємо дні культур, фестивалі кіно, свята весни та інші заходи. Нещодавно ми допомагали з організацією Дня Мерцишор, який святкують в Румунії, Болгарії та Молдові, свято НОВРУЗ. В березні разом з Міжнародним Фондом культурного співробітництва ми організували в музеї Шевченка свято за участю 35-ти Надзвичайних та Повноважних послів, де кожен презентував твори Шевченка своєю рідною мовою. До кінця року ми плануємо ще багато цікавих заходів, які будуть відкривати культуру різних країн світу для українців.

Чому Ви вирішили займатися саме культурною дипломатією? Як виникла ідея створення проекту OUTLOOK?

 Моя робота в сфері культурної дипломатії почалася з телебачення. Після закінчення інституту я потрапила на роботу на телеканал Tonis, де через деякий час запустила авторський проект про послів іноземних держав та країни, які вони представляють в Україні. Два роки я займалася цією програмою і після цього народилася ідея розширити горизонти культурно-дипломатичного проекту, щоб це було не лише в площині телебачення. Хотілося створити інтернет-платформу та проводити соціально-важливі заходи. Таким чином виник підрозділ OUTLOOK – event-агенство, яке займається просвітницькими і культурними проектами, спрямованими на підвищення рівня обізнаності українського суспільства про культуру та традиції інших держав, а також на виховання толерантності та збереження миру. Загалом, OUTLOOK працює за трьома напрямками: культурне різноманіття, туристична привабливість різних країн та дипломатичне життя України. Проекту OUTLOOK вже 2 роки, і нам є чим пишатися. Минулого року наше інтернет-видання потрапило в трійку найкращих веб-сайтів, які висвітлюють питання культурного різноманіття в Східній Європі за версією Міжнародної медіа-премії ADAMI.

 - Ви також займаєтесь захистом прав національних меншин в Україні. Розкажіть детальніше про цей аспект Вашої діяльності.

 Коли я почала активно співпрацювати з посольствами, цілком природно, що це переплелося з роботою з діаспорами. На той момент Міжнародна громадська організація "Інтернаціональний союз" шукала нового голову правління. Мені запропонували спробувати свої сили на виборах, виходячи з мого досвіду роботи з посольствами. Мене підтримали діаспори, і в грудні минулого року я приступила до нових обов'язків. Мені здається, що це дуже суміжні сфери і так навіть легше працювати. З одного боку я захищаю права національних меншин, а з іншого допомагаю аби їхні культурні  надбання могли не тільки ширитися територією нашої держави, а й покращувати відносини між народами. Сподіваюся стати професіоналом та експертом у цій сфері.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme