Що їсти взимку: поради відомого дієтолога

Лікар-терапевт, експерт по здоровому харчуванню, сертифікований дієтолог МОЗ України Тетяна Фіалкова в ексклюзивному інтерв'ю розповіла depo.ua, як харчуватися в зимовий період

Що їсти взимку: поради відомого дієтолог…

Головне взимку, як, втім, і в іншу пору року - правильно розподіляти їжу протягом дня. Є основні правила, яких потрібно дотримуватися:

- Легкі вуглеводи (фрукти та солодощі), а також каші краще вживати в першій половині дня. Адже взимку все дуже швидко відкладається на боках.

- Складні вуглеводи (овочі, бобові), окрім злакових, а також білкову їжу їжте в другій половині дня.

Якими мають бути прийоми їжі взимку?

Сніданок залишається таким же, як і в теплу пору року. Це можуть бути каші, фрукти, сир, йогурти з ягодами. Ягоди найкраще брати заморожені, але не всі, а ті з них, в яких найкраще зберігаються вітаміни, наприклад, смородину, чорницю, журавлину.

Важку, жирну і смажену їжу бажано залишити на обід. Адже травний тракт найкраще працює саме в цей час. І щоб їжа не відкладався у вигляді зайвих кілограмів, такий обід бажано з'їсти з 13 до 15 години.

На вечерю вибирайте нежирні кисломолочні продукти, овочі, морепродукти і нежирну рибу. Кисломолочні продукти взимку варто купувати нежирні, але не 0%, а десь до 4-5% жирності.

Які овочі та фрукти краще їсти взимку?

З овочів варто віддати перевагу моркві, буряку, капусті. До того ж зараз великий вибір капусти: і білокачанна, і брокколі, і синя капуста. Її можна їсти і в сирому вигляді, і тушкувати, і квасити.

Взимку відмінним компонентом салатів стане авокадо, тим більше, що зараз сезон цього плоду.

Овочі бажано купувати вітчизняні, які вирощені в Україні. Краще всього, якщо у вас буде своя «бабуся» на ринку, яка виростила овочі без «хімії» і нітратів.

Фруктів теж багато зараз - це цитрусові, хурма, банани. Яблука краще брати вітчизняні, і перед вживанням зрізати з них шкірку.

Що обмежити взимку?

У холодну пору року не варто налягати на здобні, борошняні вироби. Адже взимку у нас і так знижений обмін речовин. А ці продукти ще більше його сповільнюють. Крім того, холодна температура сприяє тому, що такі продукти в основному перетворюються в жирову тканину. До того ж вони слизоутворюючі, тобто ми більше хворіємо. Тому в зимовий період випічку, хліб та молоко треба поменше вживати.

Якщо хочеться м'ясного або грибного наваристого бульйону, то його краще з'їсти на обід. Любителям сала теж бажано залишати його на обідній прийом їжі. Але краще обійтися без таких жирних страв.

Раніше Тетяна Фіалкова розповіла про те, що таке найкорисніша вечеря.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme