Чому кішки вилизуються?

Можливо, ви вже спостерігали, як ваша кішка ретельно вилизує себе, особливо після прийому їжі. Цей ритуал не лише допомагає тварині підтримувати чистоту шерсті. Аутогрумінг для котів — спосіб релаксації та збереження власного психічного комфорту

Журналіст відділу новин
Чому кішки вилизуються?…

Язик у котів має багато маленьких жорстких виступів , які допомагають ефективно усувати забруднення, пил та відмерлі волосини з шерсті. Під час вилизування улюбленець також розподіляє по своєму тілу себум — секрет сальних залоз, що робить шерсть водовідштовхувальною.

Ще одна причина, чому коти так добре дбають про свою шерсть, — бажання зберегти запах. Деякі дослідники вважають, що кішки, які після контакту з людиною особливо ретельно вилизуються, намагаються усунути чужий запах, зберігши власний. Інші ж вірять, що кіт, навпаки, розподіляє запах господаря по своєму тілу.

Водночас вилизування є й способом самозаспокоєння. Після стресових ситуацій, як-от купання, вичісування або візит до ветеринара, тварина може інтенсивно вилизувати себе, щоб зняти стрес.

Чому кішки дбають про шерсть інших котів? Можливо, ви спостерігали, як ваш улюбленець не лише турбується про свою шерсть, але й допомагає в цьому своїм родичам. Така взаємодія є типовою для багатьох тварин, що живуть разом, і кошенята навчаються цього від своєї матері.

Залежно від сезону, процес вилизування відбувається по-різному. Температурні умови в приміщенні, де проживає тварина, також мають вплив. Узимку в котів пухнаста шерсть, що створює теплий шар повітря. Проте влітку коти вилизують шерсть так, щоб остання тісно прилягала до шкіри, забезпечуючи захист від спеки.

Коти приділяють гігієні приблизно 40% вільного часу. Тому, якщо ви помітили, що ваш улюбленець раптово почав нехтувати доглядом за собою, це може бути сигналом для візиту до ветеринара. Захворювання та біль здатні завадити тварині дотримуватися її звичних ритуалів.

Але чому деякі коти здаються надто зосередженими на вилизуванні? Якщо ваша кішка надмірно вилизує себе, зокрема певні ділянки шкіри, це може бути ознакою наявності паразитів, шкірних захворювань, або ж стресового стану. У такому випадку консультація з ветеринаром є обовʼязковою.

Матеріал розміщено на правах реклами

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme