Чим знаменитий "гумовий Путін", що просить притулку в Україні

Вчора в Україні об'явився черговий росіянин з проханням надати йому політичного прихистку
Depo.Життя
22 серпня 2016 09:21
ФОТО: depo.ua
Чим знаменитий "гумовий Путін", що просить притулку в Україні
Чим знаменитий "гумовий Путін", що просить притулку в Україні

За інформацією Держприкордонслужби, на прикордонному пункті пропуску Нові Яриловичи 21 серпня громадянин Росії "звернувся до прикордонників Чернігівського загону із заявою щодо отримання статусу біженця на території України у зв’язку з політичним переслідуванням на Росії".

Згодом стало відомо, що цим російським громадянином виявився такий собі Роман Рословцев – 36-річний досить відомий громадський. "Причина, чому я вирішив просити притулку в Україні - неможливість продовжувати протестну діяльність в Росії. Біля мого будинку в Москві чергували працівники ФСБ, тому ніяких речей я з собою не брав, приїхав сюди ні з чим", - розповів Рословцев пізніше в інтерв'ю "Громадському".

Чим знаменитий "гумовий Путін", що просить притулку в Україні - фото 1

На Росії Рословцев встиг прославитися своїми акціями в масці Путіна проти закону, який передбачає кримінальне покарання за несанкціоновані акції та організацією "Маршу ватників". Якщо вірити російській "Вікіпедії", Рословцев є найбільш затримуваним політичним активістом Росії – загалом його затримували 21 раз.

Свою протестну діяльність Роман розпочав 2013 року під час української Революції Гідності. Не полишив він це заняття і після перемоги революції. Так, в першу річницю Майдану Рословцев брав участь в акції на Софійській набережній, навпроти Кремля. Учасники перекрили рух транспорту та розгорнули банер з написом "Вчера Киев завтра Москва", запалили феєрверки і спалили імпровізоване опудало президента Росії Володимира Путіна, яке ніс Рословцев. Цього разу Романа взагалі не затримали, як і більшість учасників тієї акції. Натомість після наступних аналогічних акцій Рословцев отримував певні терміни відситки – 20 діб, 30 діб тощо.

Найбільш відомою акцією Рословського стала поява в масці Путіна. Вперше це сталося під час "Маршу ватників", учасники якого йшли з гротескними імперськими плакатами, обмазуючи один одного шоколадом, аби "продемонструвати увесь абсурд російської зовнішньої політики".

Після цього почалися систематичні акції Рословського у масці Путіна, за які активіста регулярно затримувала поліція. При цьому, Роман заявляв про готовність і далі виходити на акції доки не буде скасований закон, що забороняє несанкціоновані політичні акції, або доки його не запроторять за ґрати надовго. "Я вважаю, що кожен має право виходити з мирним ненасильницьким протестом, і я буду відстоювати це право, навіть якщо мені доведеться сісти у в'язницю. Поки цього не сталося, я вважаю своїм обов'язком пояснити, чому я надягаю саме маску Путіна", - пояснював свою позицію активіст.

Як бачимо, в російську тюрму Рословцев уже не прагне, натомість прагне жити в Україні. Від плану сісти на Росії, аби наочно продемонструвати абсурдність закону про заборону несанкціонованих акцій, активіст схоже на те, що відмовився. А от чим планує пан Рословцев займатися в Україні, де в масках політиків можна ходити скільки серце забажає - поки питання відкрите. Сподіваємося російський активіст поділиться своїми планами і з міграційною службою і з громадськістю.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя