Чим жила Україна: "Плаваючий" туалет та "Обама" на Донбасі

Україна – велика країна. Настільки велика, що мешканці одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: "Плаваючий" туалет та…

На тижні українці отримали "сюрприз": не встигли оговтатись після теплого великоднього застілля, як півкраїни вкрило снігом. Про те, що пережили українці цього тижня – в дайджесті Depo.ua.

Київ

Сніг так і не випав на голови киян, проте столицю не оминули циклони, які змусили містян дістати з шаф теплі речі та кутатись у холодних хатах в пухові ковдри. Похолодання зіпсувало всі плани і столичним комунальникам, які вже встигли відключити від гарячої води майже 500 будинків. Втім, вони "змилувались" і повернули гарячу воду назад, а то події в Україні могли б надихнути закордонних режисерів на зйомки "Льодовикового періоду-6".

Але є і такі кияни, для яких щастя зовсім в іншому. Безтурботних хлопців помітили на Великдень на столичній Борщагівці: у дворі вони підпалили смітник, перетворивши його на мангал, і посмажили шашлик, як то кажуть, не відходячи від під'їзду.

Донбас

Зелене м'ясо та прострочені гостинці з "гуманітарки" – такою їжею за наказом ватажка "ДНР" Олександра Захарченка нагодували учнів однієї з гімназій в окупованому Донецьку. Результат: близько 180 дітей отримали тяжке отруєння. Містянам, як у сталінські часи, наказали тримати рот на замку. Багато балакатимуть – самі знають, де опиняться.

На неокупованій території свої пригоди. Або перетворюватись на моржів, або тікати: маріупольці схопились за голови, дізнавшись, що гарячу воду в оселях відключили до осені. Борги "Маріупольтепломережі" перед "Нафтогазом" склали 850 млн гривень, тому влада міста назвала ці кроки "вимушеними". Пощастило містянам, що вода в кранах взагалі є, хоча й холодна. Бо могло б бути і гірше.

Без гарячої води, звісно, кепсько, але не так погано, як без зарплати. Наприклад, працівники "віджатого" Алчевського меткомбінату на території "ЛНР" на бачать зарплати вже третій місяць. Поки люди ще живуть сподіваннями на те, що меткомбінат запрацює, якщо прийде сировина з Росії, інакше їм самим доведеться розтягнути підприємство на металобрухт. А тягнути є що...

Тим часом під Авдіївкою знайшли двійника Барака Обами – правда, не в піджаку, а у військовій формі та касці. Олександр Жамойдо – волонтер і лідер "Правого сектору" Києво-Святошинського району, і він і правда схожий на екс-президента Сполучених штатів.

Якщо зустріти його десь в сірій зоні в отакому вигляді, спадає на думку: "Що на Донбасі робить Обама? Мабуть, збирає матеріали для написання своїх чергових мемуарів".

Львів

Львів, відомий на всю країну неповторним ароматом кави та шоколаду, останній рік потопав у смороді невивезеного сміття. Спроби підкинути вантажівку-другу відходів в іншу область часто закінчувались невдачею, а сусідні полігони неохоче приймали чуже сміття, бо, звиняйте, і своє "добро" нема куди дівати. Та у цієї нескінченної, на перший погляд, сміттєвої історії з'явилась надія на щасливий кінець. 21 квітня у Львові підписали меморандум щодо поводження з твердими побутовими відходами. Згідно документу, сміття будуть вивозити та утилізувати на полігонах інших міст Львівської області, поки влада міста не ухвалить остаточне рішення щодо способу подальшої утилізації. У Львівській ОДА кажуть, що кошти екологічного фонду будуть направлені з обласного бюджету на допомогу тим містам, які приймають сміття з області. "Фух!", - зітхнули з полегшенням львів'яни; "Хммм..", - напружились жителі містечок, яким доведеться два роки - а стільки дали ЛЬвову на вирішення проблеми - приймати чуже сміття.

А ще на Львівщині шукають водія для ведмедів. В рамках Меморандуму між ОДА та австрійським фондом "Лапи Інтернешнл" у області розпочали будівництво ведмежого гуртожитку. Шофер додається. Головні вимоги – любов до тварин та, звісно, посвідчення водія. Так що всі, хто любить клишоногих, сміливо можуть надсилати свої резюме – раптом, пощастить.

Волинь

Тим часом на сусідній Волині посеред села Карасин вулицями почали бігати страшні дикі кабани. Та якби вони просто бігали та здіймали копитами куряву – було б півбіди. Розлючені голодні тварини влаштовують облави на посіви сільськогосподарських культур, сіножаті та городину. Селяни бояться, що тварини, яких і куля не завжди бере, почнуть нападати на дітей. Поки селяни бояться, кабани не сплять. Дай-бо, аби потовклись та повернулись назад до лісу, аби без потерпілих.

Дніпро

Depo.ua вже писав про сніжну історію, в яку на тижні довелось втрапити жителям низки областей.

Отак, бува, купиш дороге авто, поставиш під будинком, а на ранок знаходиш його розтрощеним під деревом. Де тут справедливість? Як би там не було, ті, хто постраждав від "подарунків" природи у Дніпрі, запам'ятають квітень 2017 надовго.

Садівники та городники також хапаються за серце: негода за одну добу вщент знищила сподівання на гарний врожай фруктів. Найбільший удар морози завдали по абрикосовим та персиковим деревам. Та навіть якщо і так, то переживемо наступний рік на кабачках та огірках, живі будем, не помрем.

Харків

Здавалось би, звичайний робочий день після Великодня, редакція харківського сайту 057.ua працює в звичному режимі, аж тут до офісу вриваються силовики у повній амуніції. Виводять в коридор директора, а всім іншим працівникам наказують здати мобільні телефони.

За словами журналістів, всупереч судовій постанові про обшук силовики допитали всіх людей, які були у офісі, грубили і погрожували зламати руки та пальці. Керівництво сайту розцінило наліт як спробу припинення роботи ресурсу. Зараз видання працює, але хтозна, що буде далі.

Харків'яни, як і сусідні східні регіони, також досі випробовують свою стресостійкість в умовах "Зими-2": дітлахам продовжили канікули, рятувальники працюють на повну, звільняючи автомобілі від повалених дерев, навіть тварини харківського зоопарку спантеличені: слони засіли в своїх схованках і, тремтячи, чекають повернення тепла, а ведмеді вирішують, чи не повернутися до вольєрів і не доспати до справжньої весни.

Одеса

На Одещині також добряче натрусило, але негода надихнула мешканців області на справжні бізнесові ідеї. Так, чолов'яга, який працював у Білгороді-Дністровському вантажником, взявся перевозити людей через калюжі талого снігу на своїй таці за 2 грн. Дехто просто хотів покататися, а дехто й справді не хотів ноги мочити. Можливо, наступного разу негода надихне чоловіка на інші креативні ідеї, і звичайний вантажник з Одещини перетвориться на мільйонера.

Одещина тільки почала готуватись до прийому туристів, як тут засніжило. Дехто впав у депресію, а декого квітневі купи снігу надихнули на гарні світлини. Тепер у квітня багато спільного із січнем та лютим. А санчата, які, за приказкою, готувати треба з літа, тепер можна взагалі ніколи не ховати.

І не про погоду. Чиновник Одеської ОДА певно, думав, що всі переключились на сніг, може, пронесе? Але ні. Начальник відділу погоджень у сфері господарської діяльності департаменту екології та ресурсів навіть не встиг потриматись за ті 70 тисяч гривень, які він вимагав від мережі автозаправних станцій. Отак зганьбився у чиновницькому кріслі.

Запоріжжя

Негода дійшла і до курортних містечок на Запоріжжі: у Бердянську пляж захлинався від вируючих морських хвиль, водна стихія наробила чимало лиха на березі і, серед іншого, підмила міський туалет. Тепер він не лише обдувається морськими вітрами, але й омивається азовськими хвилями. Отака романтика.

З хороших новин: в країнах Європи, Арабських Еміратах, на Шрі-Ланці та навіть в Бангладеш спробували на смак запорізький горох і зрозуміли, що такого гороху на своїй землі вони точно не виростять. Запорізькі аграрії засіяли цьогоріч горохом 56,5 тис. га або 129% до прогнозу. Кажуть, що такого попиту від закордонних покупців ще ніколи не було. Хтозна, можливо, до кодових слів "борщ", "сало", "самогон" та"вареники", за якими українців впізнають за кордоном, скоро додасться ще й "горох".

Кому - бобову, а кому – "Баунті". В одному із запорізьких супермаркетів знайшовся любитель "райської насолоди", який схопив блок батончиків у руки, чинив опір охороні та намагався втекти. Навіть таки зміг вирватися, але ненадовго. Так і не здійснилися чиїсь солодкі мрії.

Закарпаття

Чим суворе обличчя Леніна гірше за казанок та бриль, з якого роблять опудало на городі? Так подумав креативний ужгородець, саджаючи бюст комуністичного лідера на кілок посеред грядки. Бюстик Леніна – із самісінької бронзи, а вираз обличчя ватажка суворе та грізне. Для відлякування горобців – саме те!

"Їде маршрутка, як велика собача будка!", - це про ужгородський міський транспорт, який в години-пік, нашпигований містянами, від перенавантаження схиляється на один бік. Тісно, але їде ж! Головне, щоб люди з вікна не випадали.

Прикарпаття

У прикарпатському містечку Городенка є диво-монумент вождя світового пролетаріату. Точніше, його залишки. Колись давно тут височів один з численних Ленінів, але у 1991 році його знесли. Залишився лише постамент із шматком ноги. Рештки виявилися настільки витривалими, що демонтувати їх намагаються донині.

Комунальники за два дні роботи лише поколупались, а знести – не знесли. Думають над планом "Б". Що не кажіть, а будували раніше "на віки". Якщо не знесуть зараз, будуть доколупувати нащадки.

Суми

У Сумах людям точно не сумно. Тут під час прогулянки можна провалитись під землю, до "Чорта в гості". Містяни виклали в мережу світлини каналізаційного люку без кришки (бо вкрали, – Ред.), в якому облаштували чималий смітник, а зверху замаскували гіляками. Наступиш – втратиш землю під ногами. В буквальному розумінні цих слів.

Хмельниччина

Коли в родині багато дітей, їх потрібно постійно рахувати, бо інакше хтось та й загубиться. Такий випадок трапився на Хмельниччині, коли родина із "виводком" із семи дітлахів запхала до рейсового автобусу шістьох, а найменшого забули на зупинці. Отак стояв 5-річний хлопчик посеред зупинки і плакав, поки його не знайшли патрульні. Згодом родина пломітила, що не вистачає "в строю" сьомого. Родина воз'єднана. Хочеться вірити, що в процесі ніхто не загубився.

Діти не перестають вражати жагою до пригод. На Тернопільщині в селі Мушкатівка 9-річний хлопчик врятував життя двом малюкам. Діти сиділи втрьох в хаті, раптом, стався спалах і здійнялось полум'я. Старший малий не розгубився, вивів з дому молодших брата та сестру і зателефонував батькам. Певно, росте майбутній міністр з надзвичайний ситуацій.

Полтава

У Полтаві хоч і вщухли криваві події під Газетною аркою, на яку поклали око місцеві ділки, та у активістів залишається багато питань до мера, на які він не хоче відповідати.

Ось так активісти "Штабу Спротиву" на тижні підстерегли Олександра Мамая під робочим кабінетом, вимагали проведення позачергової сесії. Блокувальники вхопили його за лікті, мер пручався та вирвався. Трохи поштовхались – та толку, знов, ніякого.

Черкаси

У Черкасах тим часом запахло рейдерством. 30 озброєних чоловіків вдерлись до будівлі "Черкасиобленерго". На місце події приїхали поліцейські, почались "розборки".

В результаті тривалих перемовин керівництва Главка з озброєними чоловіками приміщення держустанови звільнили. Таке воно, життя, повне пригод.

Вінниця

Поки небайдужі активісти та волонтери стукають по хатах, збираючи гроші на АТО, в самих лавах військових знаходяться ті, хто чхав на будь-які моральні цінності, турботу та доброту. У військовій прокуратурі виявили, що військовий комісaр одного з районних комісaріaтів Вінничини, який до травня 2015 року був на посаді зaступникa комaндирa 9-го батальйону територіальної оборони, привласнив військове майно на 400 тисяч гривень. За весь період служби підполковника було втрaчено речового мaйнa нa понaд 3 мільйони гривень. Продавав все, що можна було продати: каски, бронежилети, форму... Тюрма давно за такими плаче.

Кропивниччина

На наркоманів Олександрії невідомі влаштували полювання: за останні вихідні їм влаштували стільки засідок, що ті навіть поскаржились місцевим ЗМІ на умовах анонімності. Зa словaми нaркозaлежних, під час "каральних операцій" їх б'ють, принижують, плюють на них, відбирaють гроші і телефони. В поліції кажуть, що про цю ситуацію вперше чують. Нaчaльник Олексaндрійського відділу поліції Сергій Котигa розповів, що зaяв про нaсильство від нaркомaнів не нaдходило.

Ще на Кропивниччині в Онуфріївці відкрили зaклaдену рівно п'ятдесят років тому біля обеліску Слaви кaпсулу чaсу. Послaння було aдресовaне нaщaдкaм, відкрити ж його потрібно було в 2017 році. Що тaм знaходилося, достеменно ніхто не знaв. Коли капсулу дістали, виявилось, що в ній - документи, aльбом з фото тa декількa номерів рaйонної гaзети. Однaк під дією вологи "послaння з минулого" було повністю знищене. Деякі написим вціліли, проте змоги побачити реальну картину "минулого Онуфріївки" вони не дають.

Кубань

На тимчасово не українській Кубані теж холодно і зимно, проте від вибриків погоди більшепотерпають тварини, ніж люди. Днями в Новоросійську помітили єнотів, які в пошуках тепла вдерлись на електроопору та заснули там. Імовірно, тварини вирішили погрітися на сонці, але обрали не зовсім безпечне місце. На вулиці розгорнулася рятувальна операція, рятувальники перебили єнотам сон, знялиїх, ті дременули в ліс, подалі він цих людей.

Популярний курорт Сочі готує майбутнім туристам несподіванку: тут місцеве комунальне підприємство почало викидати фекалії прямісінько у міську річку. Річка Псахе, яку з давніх давне називали "Едемом", зараз тхне так, що хочеться тікати куди подалі. За словами очевидців, від викидів у річку страждає і морська вода. Та чи зупинять фекалії відпочивальників? Побачимо влітку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme