Чим зайнятися у вихідні 17-18 квітня

Якщо ви сучасна людина в сучасному місті, питання, чим зайняти себе на вихідні є одним з найбільш непростих. Навіть коли у вас на розваги достатньо грошей

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Чим зайнятися у вихідні 17-18 квітня…
Фото: УНІАН

Тому щоп’ятниці Depo.ua підкидатиме вам кілька варіантів. Всі вони перевірені нашими авторами особисто. Може вам з того переліку нічого й не підійде, а може знайдете кілька ідей, як урізноманітнити вихідні. 

Що почитати: "Сповідь книгаря", Шон Байзелл

книжка сповідь книгаря

Якщо ви читали "Щоденник книгаря", то і нова книжка Шона Байзелла для вас окремих рекомендацій не потребує. Це продовження "Щоденника", в якому ви зустрінете чи не всіх його героїв, на чолі, звісно, із самим Шоном.

Для тих, хто не читав - якщо ви пристрастно полюбляєте книжки, книжкові магазини, букіністичні ятки - ця книжка вам точно зайде. Особливо в умовах локдауну, коли завітати в книжковий магазин можна тільки онлайн. 

Шон Байзелл - букініст і власник книжкового магазину в невеликому містечку в Шотландії. Він продає нові і старі книжки, які купує в тих, хто вирішив позбавитися своєї бібліотеки. Читачі приходять до нього в магазин чи замовляють книжки онлайн. 

Про те, як йому ведеться, Шон розповідає в щоденнику. Пише про книжки, які сам читає, про найцікавіші і дивні знахідки, про те, що найкраще продається, а що доводиться зрештою здавати на макулатуру. Про своїх улюблених покупців і тих, кого волів би взагалі не пускати в магазин. Про свою ексцентричну помічницю, гостей, нахабного кота Капітана. Про кохання і стосунки з друзями - не менш дивними, ніж він сам.

Шон живе в тому ж будинку, де і його велика книгарня, вечорами читає чи зустрічається з друзями, вчащає в паби, відвідує лекції, рибалить і подорожує країною. Стиль оповідання в нього лаконічний і сповнений їдучого сарказму і самоіронії. 

Дивно, як може із такою насолодою читатися книжка про те, як хтось продає книжки, але справа мабуть у тому, що це - одна з найнезатертіших тем у світі.

Що подивитися: Смерть на похороні 

Британська чорна комедія, знята Френком Озом в 2007 році. В одній з головних ролей - Пітер Дінклейдж, відомий нам тепер за роллю Тіріона Ланістера в "Грі престолів". 

В центрі сюжету, як можна здогадатися з назви, похорон, на який збирається вся велика і манірна англійська сімейка. Їхню чвань трохи збиває несподіване повідомлення про те, що в померлого були пікантні таємниці, про які дехто з родичів волів би ніколи не дізнатися. Паралельно деякі члени родини раптом починають поводитися як вар'яти.

Типова комедія положень, але завдяки акторській грі і якісному британському гумору фільм вийшов розкішний. 

Що приготувати: Сарма

готові сарма з виноградного листя

Сарма - це малесенькі голубці з м'ясного фаршу з рисом, загорнуті у виноградне листя. Ви можете їх також знати як долма, азребайджанці та вірмени називають так. А турки і кримські татари долмою називають фаршировані овочі.

Ми готуємо за кримськотатарським рецептом, тому і називати будемо - сарма (наголос - на останню літеру). Сармашки. Сармашечки.

На пів кіло фаршу (в нас - свинина/яловичина) візьмемо три цибулини, 3-4 столові ложки рису, по половині пучка укропа і петрушки, добрячу дрібку сушеної м'яти. Ще нам знадобиться заправка - щось на кшталт турецького йогурту, духмяний перець, лимон і виноградне листя. Консероване виноградне листя ви можете купити в ятках, де зазвичай продають горішки, рахат-лукум і спеції, або замовити онлайн. Банка коштує близько ста гривень і вистачить цього на великий казан сарма.

Рис заздалегідь відварюємо. Змішуємо з фаршем, натертою на тертушці чи надзвичайно дрібно пошаткованою цибулею, м'ятою, зеленню і спеціями. Листя дістаємо з банки, дуже обережно розкручуємо і промиваємо в холодній воді. 

Тепер скручуємо наші сарма, як показано на фото. І це легше, ніж крутити суші чи голубці з капусти.

 

Складаємо всі сарма в каструлю, заливаємо водою так, щоби накрило і обов'язково зверху притискаємо тарілкою, на яку ставимо щось важке. Інакше всі наші сарма в процесі приготування спливуть і розгорнуться.

Тушкуємо близько години, на середньому вогні. Готові сарма перед подачею приправляємо йогуртом і лимонним соком.

Легка і корисна страва, майже дієтична, з легкою кислинкою. До речі, крихітки-сармашки дуже добре смакують і холодними. 

Куди піти: Створіть для себе сад

Квітень - ідеальний час для того, щоби посадити квіти. І відсутність власного городу - не привід від цього відмовлятися.  По-перше, ви можете купити спеціальні горщики, що виставляються за балкон. Або перетворити сам балкон на сади Семираміди. 

Нема балкону - виростіть квіти на підвіконні. Саме з цибулини чи насіння, так цікавіше, ніж купувати ті, що вже розквітли (тим паче що невідомо, як довго вони квітнуть і скільки їм ще залишилося).

А якщо вдома геть нема вільного місця, то посадіть квіти біля будинку, на палісаднику. Зробіть приємне собі і сюрприз - сусідам. Тільки тих хто зазвичай порпається на цих палісадниках, варто мабуть таки попередити, щоби не повисмикували всі ваші квіточки, прийнявши їх за сорну траву. 

Передбачення на наступний тиждень: Навчіться розрізняти самотність і усамітненість

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme