Чим зайнятися у вихідні 15-16 травня

Якщо ви сучасна людина в сучасному місті, питання, чим зайняти себе на вихідні є одним з найбільш непростих. Навіть коли у вас на розваги достатньо грошей

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Чим зайнятися у вихідні 15-16 травня…
Фото: uzviz.com.uа

Тому щоп’ятниці Depo.ua підкидатиме вам кілька варіантів. Всі вони перевірені нашими авторами особисто. Може вам з того переліку нічого й не підійде, а може знайдете кілька ідей, як урізноманітнити вихідні. 

Що почитати: "П'ять четвертинок апельсина", Джоан Гарріс

Як і в своєму мегапопулярному романі "Шоколад", Джоан Гарріс знову переплітає пристрасть до кулінарії з пристастю до життя. В тому, як вона описує процес приготування їжі - набагато більше еротики, ніж в її описах романтичних стосунків. Втім, і сама головна героїня цілком сконцентрована (принаймні, так всім здається) саме на виготовленні конфітюрів і ковбас, а не на пошуку нового коханого.

Це книжка і про дітей, які роблять дуже неоднозначні вчинки. Хтось скаже, що вони поводяться як дорослі. Хтось - що дорослі поводяться як інфантильні і безвідповідальні підлітки. Тому в дітей просто не було вибору. Звісно, все не так однозначно, інакше і читати було би не цікаво.

Події розгортаються в колоритному французському селищі, яке окупували під час Другої світової німці, і яке досі пам'ятає, хто з сусідів що тоді робив.

Що подивитися: "Земля кочівників"

"Оскар" за найкращій фільм 2021. Якщо для вас це ще не аргумент, то в головній ролі - Френсіс Мак-Дорманд. Вона ж виступила у фільмі продюсеркою. 

Френсіс Мак-Дорманд - це Мілдред Гейз в уже культовому "Три білборди за межами Еббінга, Міссурі".  Після зґвалтування і вбивства доньки Мілдред Гейз на всі свої гроші орендує закинуті білборди на межі міста з трьома короткими фразами: "Була зґвалтована, поки помирала", "Досі ніхто не заарештований?" і "Чому так, шериф Віллоубі?". Згадали тепер? От це та сама Френсіс Мак-Дорманд. Рішення про зйомки нового фільму ухвалювала вона сама, а знятий він за документальним романом Джессіки Брудер (2017) "Земля кочівників: вижити в Америці XXI століття".

Фільм у жанрі роуд-муві розповідає про людей, які втратили роботу і житло і тепер кочують про вже не дикому Заходу в будинках на колесах, перебиваючись тимчасовими заробітками. Героїня Мак-Дорманд також живе у фургоні, в якому холодно, темно і відро править за туалет. Вона постійно переїздить і не має грошей на парковку. Змінює місця і роботи, знайомиться з іншими кочівниками. 

Попри побоювання, фільм не завалюється ані в трагізм, ані в утопію. Кочівники вважають свій спосіб життя не вироком, а власним вибором, у багатьох є можливість повернутися до осілого способу життя, але вони цього не роблять. До речі, більшість ролей у фільмі зіграли не профессійні актори, а деякі кочівники грають самих себе.

Десь щемливе, десь смішне, десь страшне, але завжди дуже зворушливе оповідання про людей, які втратили все, але прагнуть не повернути це все назад, а знайти в своєму нинішьому житті нові сенси. 

Що приготувати: Кальмари в банці

Якщо страви з кльмарів вам раніше ніколи не вдавалися, збадьоріться - тепер ви закриєте цей гештальт.

З інструментарію треба буде духовка і звичайна півлітрова скляна банка, вірніше декілька, залежно від того, скільки у вас кальмарів.

Беремо: 600 грамів сирих кальмарів, по дві великі мокрвини і цибулини, три столові ложки рафінованої соняшникової олії. 

Сирих кальмарів розморожуємо і нарізаємо кільцями. Якщо ви купили неочищені, облийте ці фіолетові тушки окропом і ретельно промийте у великій кількості холодної води. Ошпарена шкіра в кальмара дуже легко злазить. Мокрву натріть на крупній тертушці, а цибулю наріжте кільцями. Змішайте овочі з кальмарами, присоліть, приперчіть, полийте олією. Розкладіть по тому в скляні банки - не надто щільно, закрийте банки фольгою і поставте в холодну духовку. 

Увімкніть духовку на 220 градусів і запікайте кальмарів півтори години. Краще духовку в цей час не відкривати. За півтори години кальмари готові. Чудово смакують як гарячими, так і холодними.

Порада: приготуйте на гарнір найкращий рис, який можете собі дозволити, наприклад "басматі" чи "жасмін", а кальмарів посипте нарізаною зеленою цибулькою.

Куди піти: На екскурсію своїм містом

Якщо погуглити, виявиться, що у вашому місті працює чимало екскурсоводів, які водять авторські екскурсії. Обзорна, найголовнішими пам'ятками міста, вас мабуть не зацікавить, а от захід з якоюсь фішкою - це варіант, за таке і грошей не шкода. Бувають прогулянки з квестами, з фотосесіями, з глінтвейном, екскурсовод може домовитися і провести вас в місця, куди просто так не потрапити людині з вулиці.  Хороший екскурсовод знає про місто те, що ви не прочитаєте у вікіпедії і відкриє вам очі на місця, повз які ви байдуже пробігали останні двадцять років.

Ну або ж станьте екскурсоводом для своїх дітей, батьків, друзів. Створіть свою унікальну авторську екскурсію і покличте на неї тих, кому хочете розповісти щось нове. 

Передбачення на наступний тиждень: Секрет щасливого життя в тому, щоби ретельно планувати дні, а вечори залишати на волю щасливого випадку

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme