Чим зайнятися у вихідні 1-2 травня

Якщо ви сучасна людина в сучасному місті, питання, чим зайняти себе на вихідні є одним з найбільш непростих. Навіть коли у вас на розваги достатньо грошей

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Чим зайнятися у вихідні 1-2 травня…
фото: depositphotos

Тому щоп’ятниці Depo.ua підкидатиме вам кілька варіантів. Всі вони перевірені нашими авторами особисто. Може вам з того переліку нічого й не підійде, а може знайдете кілька ідей, як урізноманітнити вихідні. 

Що почитати: "Осина фабрика", Ієн Бенкс

книжка осина фабрика

Книжка про Френка, який вбиває своїх молодших родичів, його старшого брата, який спалює собак живцем і їхнього батька, який ставить експерименти на людях. Події відбуваються на маленькому острові в Шотландії.

Юний Френк і його батько живуть відлюдьками, кожен з них має дивні звички (наприклад, батьку завжди треба знати довжину, ширину та інші параметри предметів навколо, а син колекціонує голови мертвих тварин), і сусіди їх зрозуміло, що бояться. Ще у Френка є старший брат, який збирався стати лікарем і допомагати людям, але в силу обставин перетворився на божевільного садиста. В отця сімейства взагалі в шафі такі скелети, що навіть молодший син-вбивця у шоці.

Моторошна і захоплива читанка від прекрасного шотландського письменника Ієна Бенкса, автора "Воронячої дороги", що починається зі слів "В той день вибухнула моя бабуся". На жаль, цієї книжки в українському перекладі поки що нема.

Що подивитися: Шоу довгоносиків

Якщо ви це геніальне ще не дивилися, то як же ми вам заздримо і скільки у вас іще щирого сміху попереду. Хоча й ті, хто Довгоносиків знає, любить і вже давно вивчив на пам'ять, також навряд чи відмовить собі в задоволенні передивитися ще раз усі випуски.

Згадати ті цитати з Довогоносиків, що стали афоризмами:

  • Я в крові буду топити усі спроби посягнути на гуманізм!
  • Ганьба! Слава! Тобто добрий вечір!
  • ...Кульмінація апогею нашого апофєйозу
  • Тобто зараз буде ексклюзивне загробне кіно про бал. Буде багато отвратітельних подробностей, но шо поробиш — бал є бал!
  • — Доктор, у вас есть кирпич? — Конечно, есть! Я же доктор!
  • — Часть суши, со всех сторон окружённая морем? — Дно!
  • — Партизани! Здавайтеся! Вам нічого не буде! — А нам нічого і не треба!"
  • І на ці гроші ми купимо багато благ... і гордо от ніх откажємся. Можєт бить

До речі, менш ніж за три тижні в них - ювілей, 25 років тому, 18 травня 1996 року, в 21.30 Довгоносики вперше з'явилися на екрані і "пішли вперед ногами у майбутнє безсмертя".

Про те, як Віктор Андрієнко вирішив "робити таке шоу, щоб наше телебачення перевернулось в гробу", про те, як йому пропонували створити "Партію Довгоносиків", чому він закрив шоу на піку популярності і що думає про Зеленського читайте в нашому великому інтерв'ю із самим головним довгоносиком Віктором Андрієнко

Що приготувати: Домашню пахлаву

пахлава

І це не та "Пахлава медовая", якою вам пропонують на українських пляжах, щоби ви скоріше дізналися, що таке ожиріння. Якщо вже їсти щось калорійне, то нехай це хоча б буде того варто.

Тож, нам потрібно: 800 грамів листкового бездріжджового тіста, 1 сирий жовток, 100 грамів вершкового масла, 250 грамів меду, 100 грамів цукру, 1 столова ложка цукрової пудри, 1 чайна ложка меленої кориці, не менше 250 грамів очищених волоських горіхів.

Як приготувати пахлаву вдома: горіхи подрібнити майже в кашу, змішати з корицею і цукровою пудрою. Розкачати максимально тонко тісто, деко змастити маслом, викласти два пласти тіста поспіль і на них покласти начинку. Накрити новим шаром тіста, знов покласти начинку і так поки вона у вас не закінчиться. Верхнім шаром має бути тісто. Розрізати одразу пахлаву на шматочки (не виймаючи з дека), після чого запікати в духовці до золотавого кольору.

Для заливки змішати 0,3 склянки окропу, розчинити в ньому цукор і проварити ще 5 хвилин. Потім додати мед і варити ще 8 хвилин. Коли сироп охолоне, залити ним вже приготовану і холодну пахлаву. 

Зібрати всі свої душевні сили до купи і дати настоятися цій неймовірній смакоті добу. Ну або хоча б ніч, давайте будемо реалістами. 

Куди піти: На кухню, паски робити

І з борошна, і сирну. Навіть якщо ви геть не релігійна людина і не святкуєте. Просто тому що це захопливо - іноді почаклувати зі здобним тістом, дивитися, як воно оживає, підіймається, умлівати від аромату випічки що вже от-от буде готова. 

Щодо сирної паски, один раз скуштувавши свою домашню, ви більше і не глянете на ті магазинні солодкі глазуровані сирки. І велика перевага в тому, що в наші часи ви можете не чекати свята, а готувати її собі потім хоч на місяць десять разів.

Передбачення на наступний тиждень: Чим більше знаєш - тим більше можеш

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme