Чергова спроба окупантів забезпечити Крим прісною водою завершилася провалом

Опріснену воду з Донузлава, якою окупанти збиралися наповнити Північно-Кримський канал, не можна використовувати для сільськогосподарських потреб
Depo.Життя
5 серпня 2016 10:23
ФОТО: depo.ua

До такого висновку прийшли члени науково-технічної ради при "Держкомводогоспі" Криму, передає depo.ua з посиланням на "Крим.реалії"

У пробах води, взятих з ставків, що входять в опріснену частина озера Донузлав, кількість солей перевищують допустиму норму в 1,8-2,5 рази.

"Дано аналізи, які свідчать про те, що опріснення частина Донузлава, підживлюється підземними водами, мінералізація яких досягає 3 - 3,5 грамів на літр, це при тому, що можлива не більше 1 грама на літр", - розповів фахівець "Держкомводгоспу" окупованого Криму Геннадій Самарцев.

За його словами, вода непридатна для поливу, так як її використання в цих цілях призведе до засолення ґрунту і несприятливо позначиться на родючості, і тим більше не придатна для пиття.

Про опріснення морської води в Криму говорять відтоді, як після анексії півострова в 2014 році припинилася подача води з материкової України Північно-Кримським каналом. Ряд севастопольських екологів заявляли про практичну нереальність планів добування прісної води з морської.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя