Чим і як поїти дитину в жару

Щоб організувати режим питва для малюка, треба врахувати немало нюансів

Чим і як поїти дитину в жару…

Тут треба враховувати, на якому рівні знаходиться фізіологічний розвиток дитини, і як він може висловлювати свої потреби, як малюк переносить таку погоду і наявність можливих захворювань.

Скільки рідини треба

Обмін речовин в тілі маленької дитини проходить набагато швидше. Крім того, діти дуже рухливі, а значить багато пітніють.

Для немовляти материнське молоко є і їжею, і водою. Але в сильну жару варто запропонувати крихітці трохи води. Фахівці підрахували, що малюкові до року можна давати до 130-140 мл води на один кілограм маси тіла малюка впродовж дня.

Якщо дитина випиває води менше потрібної норми, це загрожує обезводненням, судомами і порушеннями в роботі багатьох систем організму. З іншого боку, якщо він випиває води надто багато, можливо, є приховані форми захворювань або проблеми з нирками. У усіх випадках краще відвідати педіатра.

Яку воду пити

1. Вода має бути приблизно однієї температури з довкіллям. Холодна або занадто тепла тільки посилить спрагу. Краще за все якщо вода буде кімнатної температури, тоді малюк вип'є рівно стільки, скільки потребує його організм.

2. Не давайте дитині солодку газовану воду. Це тільки посилить спрагу. Тим більше що нічого корисного в ній немає.

3. Мінеральні води мають бути слабо газованими або взагалі без газу. При цьому не мати солоного або содового присмаку - тільки нейтральний смак. Краще всього купувати спеціальну воду для дітей.

4. Натуральні соки без цукру можна трохи розбавляти водою. Бажано, щоб вони були кислуватим. Наприклад, смородинові, аґрусові, яблучні тощо. Головне - робити їх в домашніх умовах з натуральних фруктів. У жару бажано давати сік дитині в першій половині дня, але не в обід і не перед сном.

5. Чайні настої також прекрасно підійдуть для утамування спраги в жаркий день. Можна додати цедру або часточку лимона і трохи охолодити. Замість цукру краще використати мед.

6. Компот - універсальний засіб для будь-якої жари. Прекрасно угамовує спрагу, насичує дитячий організм вітамінами і не викликає повторного бажання попити вже через декілька хвилин.

Слід зазначити, що в жару краще посидіти з дитиною вдома, а ще скоротити в його раціоні смажену, жирну, копчену їжу, а також соління, рекомендує ДеПо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme