Людина на 90% складається з бактерій

На шкірі людини і всередині організму живуть тисячі видів бактерій

Людина на 90% складається з бактерій…

Якщо уважно розглянути шкіру обличчя під мікроскопом, ми побачимо складні спільноти, що сильно відрізняють за складом мешканців, повідомляє depo.ua з посиланням на Вокруг света.

Уявлення про те, що людина нестерильна, досить давнє. Не секрет, що ми живемо в симбіозі з бактеріями. Проте ще якихось 10 років тому мікробіологи вважали, що в нашому кишечнику живе всього кілька десятків (максимум сто) видів мікробів. Але виявилося, що їх тисячі. Сьогодні вчені знають, що в наших нутрощах живе до трьох кілограмів різноманітних мікроорганізмів.

Тепер багато дослідників заговорили навіть про метаорганізм - співтовариство людини і його симбіонтів-бактерій (мікробіома). У цьому організмі трильйони клітин, і 90% з них - не людські, а бактеріальні (ці клітини менше людських, і тому в обсязі вони програють). У мікробіома на один людський ген припадають сотні бактеріальних (в геномі людини міститься 22 000 генів, що кодують білки для регуляції метаболізму, а мікробіом додає ще близько восьми мільйонів унікальних бактеріальних). Більшу частину роботи по вилученню енергії з їжі виконують якраз бактерії, а не людина. І у відповідь на зовнішню інфекцію відбувається експресія як людських, так і бактеріальних генів: ми діємо разом і захищаємося спільно.

На кожному квадратному сантиметрі нашої шкіри живе до мільйона бактерій, і чимала їх частина є першим щитом імунної системи: вони не пропускають всередину небажаних гостей. А внутрішня бактеріальна флора, яка розвивається і росте разом з людиною, є, мабуть, основним його захисником від хвороботворних організмів. Та й не тільки від них, а ще й від великої кількості токсинів, що так чи інакше потрапляють в наш організм. Головне, що слід знати: геном людини передається їй батьками, і після зачаття змінити його вже не можна. Мікробіом ж - річ набута, підвладна змінам і мутаціям. А значить, ним можна управляти, щоб зберегти здоровим або поправити нездоровий баланс. Бактерії постійно спілкуються одна з одною хімічним способом на тисячах локальних і універсальних (міжвидових і міжпопуляційних) мовах, і розшифрувати цю комунікацію, навчитися в неї втручатися було б справжнім проривом.

Раніше ми повідомляли, що бактерії люблять немовлят і вбивають людей похилого віку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme