Більше половини українців живуть за межею бідності, – Інститут демографії

За даними Інституту демографії ім. М. В. Птухи НАНУ, рівень бідності в Україні перевищує 50%
 

Про це в інтерв'ю LIGA.net заявила директорка Інституту Елла Лібанова, інформує Depo.ua.

"За даними першого півріччя 2020 року (це останні дані Держстату про доходи і споживання, за якими ми ведемо моніторинг), рівень бідності становить 51%. Наразі, ймовірно, вище", – наголосила Лібанова.

Вона зауважила, що показники бідності у коронавірусний рік зросли, адже багато людей втратили роботу та, відповідно, доходи.

За її словами, показник рівня бідності, який обчислюють в інституті, прив'язаний до прожиткового мінімуму – 3845 грн у місяць на особу. Тоді як "офіційний" прожитковий мінімум, встановлений державою, складає зараз 2027 грн.

"Йдеться про той самий набір товарів та послуг, що використовується при обчисленні "офіційно встановленого" прожиткового мінімуму, але Мінсоц враховує ціни щомісяця", – пояснила директорка Інституту демографії.

Нагадаємо, 8 жовтня 2020 року уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що понад чверть населення України перебуває за межею бідності. А серед пенсіонерів цей показник становить 80%.

Довідка: Прожитковий мінімум – це вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров'я, набору продуктів харчування, а також мінімального набору непродовольчих товарів та мінімального набору послуг, необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"