Винахідник про вирощування ананасів під Києвом та бізнес на рослинах-лікарях

Як селекціонеру і інженеру-винахіднику Анатолію Патію вдається 30 років вирощувати у Київській області банани, лимони, апельсини, ананаси та фейхоа?

Винахідник про вирощування ананасів під…

Колись Анатолій Патій винайшов технологію будівлі-термосу, запатентував її, використав при зведенні теплиці, потім – власного будинку. І тепер чудово себе почуває: платить за опалення у 15 разів менше, продає саджанці і ділиться деякими секретами свого бізнесу. Звісно, не безкоштовно! В читачів Depo.ua є унікальна можливість дізнатися про все з перших вуст. Пропонуємо найбільш цікаві епізоди інтерв`ю. 

Про те, як зробити бізнес "на сонці"

Ви можете будувати по цій технології будинки, теплиці, магазини і в 15 разів менше платити за опалення. Чи подорожчає опалення на 30% для киян, чи ні, сьогоднішні тарифи і так боляче кусаються, і економити ніколи не зайве. Реалізація проекту – це цілий бізнес на саджанцях екзотичних плодових рослин: лимони, апельсини, мандарини, ананаси, банани… Завдяки тому, що я вивів сорти, які пристосовані до умов середньої смуги, мої рослини витримують до мінус 30 0 С. А в теплиці буде + 50 С без всякого опалення. Якщо ж вийде сонце, через 5-10 хвилин температура піднімається до 20-25 0 С. Тобто котел працює лише 15-10 хвилин, потім 2-3 години відпочиває (регулятор температури його відключає). Немає значення, чим опалювати, – газом, електрикою чи паливом, – головне, що ви не витрачаєте стільки енергії.

На масове цвітіння тропіків запрошують у лютому

Ми вирощуємо близько 40 тисяч рослин в рік. І нам не вистачає саджанців, тому ми готові їх купувати, якщо хтось теж налагодить таке вирощування. Це лимони, банани, апельсини, мандарини, ананаси, гранати, інжир, гранати, фейхоа, папайя. Наприклад, гранат (дає ягоди до півкіло) зараз у нас визрів в теплиці без тепла і буде висіти до морозів. Він вижив навіть при мінус 33 0 С. Скоро дозріють карликові банани. Це цікаво побачити, тому ми запрошуємо людей і групи до себе на екскурсії. Щоб побачити і квіти, і зелений, і стиглий плід, краще всього приїжджати у вересні, жовтні, листопаді. Вже в лютому в нас масове цвітіння.

Я орієнтую цей бізнес на кімнатні умови, маленькі теплиці, зимові сади. Це чудові рослини, які очищують повітря, виділяють фітонциди які убивають 99 % хвороботворних бактерій, розширюють судини головного мозку, підвищують працездатність.

Як Україна експортувала ананаси в Європу

Цитрусові вирощували в Україні, це було 100 років тому. Разом з Росією ми експортували в Європу близько  3 тис пудів ананасів на рік! Було виведено 80 сортів ананасу. Під Уманню в Софіївці для цього були теплиці протяжністю 1,5 км.

Теплиця-термос: банани VS огірки

В моїй теплиці-термосі в 1.8 рази більша освітленість, ніж на вулиці. Штучного освітлення у мене немає. В теплицях під Києвом, у тій же Калинівці на кожен квадратний метр витрачається кіловат-два енергії, і 70% тепла такі теплиці просто викидають в небо. А помідори з огірками – золоті. До того ж, порушується екологія землі. І ми бачимо, як у нас міняються місцями літо і зима, як наростає загроза глобального потепління, виснажується природа. Тому я створив теплицю-термос, яка дозволяє екологічно вирощувати будь-які рослини (і помідори, і огірки, і квіти). Економія тепла в 15 разів, а урожайність в 2,5 разів вища. І смакові якості банану кращі, ніж в магазинних. Вони десертні, а не кормові. І займатися їх вирощуванням не лише приємно, а й прибутково. Я закликаю партнерів до співпраці, адже я вирощую 400 саджанців, а мені треба 700-800.

На плоди я б рекомендував вирощувати у Запорізькій, Херсонській області. Кілограм таких десертних бананів в магазині вартує 120 грн за кг (закупка – 2 у.о.), а у мене 50-70 грн.

Селекціонер та винахідник знає, як заробляти 100 доларів з м2  

Я коли будував теплицю в 2003 році, долар був по 5, а мішечок цементу 25 кг коштував 6.50. Зараз долар 25, а мішок цементу – 90 грн. Незрозумілі речі. Тому я перерахував свій проект. І 1 кв. м такої теплиці виходить від 50 до 70 доларів. Окуповується вона за 1 рік саме на саджанцях. На плодах – за 3 роки. Але щоб це був бізнес, треба будувати гектар. Тоді можна заробляти приблизно 100 доларів з квадратного метра на рік.

Зелене спасіння для айтішників

Людина, яка займається IT, вирішує складні економічні завдання, може знаходитися в аурі цих скажімо, цитрусових рослин, які виділяють фітонциди, чудово ростуть на підвіконні квартири чи офісу, тому що запрограмовані на життя на наших вікнах. Навіть на північних вікнах мій Київський лимон чудово плодоносить.

Дивіться повну версію онлайн-конференції:

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme