Як виглядають прості люди: "Революційний" фоторепортаж з Північної Кореї

Відомому французському фотографу Стефану Гладьє дозволили в'їхати в Північну Корею, щоб знімати її людей в парках розваг, кінотеатрах і офісах

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Як виглядають прості люди: "Революційний…

У Північній Кореї проживає близько 25 млн людей, але зазвичай публікуються тільки фото її лідерів. Перечічні громадяни рідко роблять індивідуальні фото, навіть в день весілля.

Відомий французький фотожурналіст Стефан Гладьє (Stéphan Gladieu) вирушив до Північної Кореї, щоб відобразити індивідуальність її громадян на знімках. На фабриках і фермах йому показали найохайніших, чистих і спеціально підготовлених працівників. Для кожного корейця, який потрапив в об'єктив, стояти на самоті або в парі на приватному фото було чимось незвичайним і навіть занадто відвертим. Прохання фотографа "просто постояти одному в кадрі", здавалося їм проханням божевільного.

Стефан зазначає, що "окремо кожен портрет виглядає як класична пропаганда авторитарного режиму, але саме серія виявляє їх тривожну однаковість". Фотограф каже, що навіть позуючи йому, корейці не надто розуміли що вони роблять, і як це бачить автор знімка в об'єктиві.

Портрети північнокорейців французького фотографа Стефана Гладьє наразі демонструються у Le Jardin d'Été, Les Rencontres d'Arles 2021

жителькі північної кореї в національному вбранні

Масова репетиція танців перед пам'ятником заснуванню партії, Пхеньян.

північнокорейські діти катаються на машинках

Діти граються з автомобілями у парку розваг Mangyondae. Цей парк розваг знаходиться в 12 км від столиці Пхеньяна. На площі 700 000 кв. м. є відремонтовані американські гірки, каруселі та басейн.

корейські дівчата позують фотографу

Кім Юн Гьон, Хан Соль Гьон, Кім Вон Гьонг, Кан Сунь Хва та Конг Су Хян у кінотеатрі 3D у науково-технічному комплексі.

Стефан Гладьє пише: "Північна Корея для мене завжди була загадкою. Чому вона ніколи не хиталася, коли інші авторитарні режими руйнувалися внаслідок потрясінь, спричинених падінням Берлінської стіни, сучасності та соціальних медіа?"" 

кореєць в офтальмолога

Кім Ун Ю та Рі Соль Хва в офтальмологічній лікарні Рюгьонга.

"Керівники Північної Кореї були збентежені моєю пропозицією зробити індивідуальні портрети. Мій "революційний" підхід суперечив зерну їхньої колективістської культури".

корейці висаджують рис

Троє робітників висаджують рис у колгоспі Сарівон.

"Північна Корея витримала міжнародне ембарго з метою її задушення, подолала послідовну економічну, кліматичну та продовольчу кризи і ніколи не зазнала масового повстання, незважаючи на постійні репресії", - пише фотограф.

регулювальниця дорожнього руху в північній кореї

О Йон Ее, жінка-регулювальник дорожнього руху, позує в центрі Пхеньяна.

"Жінки-регулювальники мають сюрреалістичний вигляд - вони з точністю та енергією керують неіснуючими автомобілями на широких, але безлюдних бульварах", - згадує фотограф.

робітник заводу в півнінчній кореї

Ю Гьон Іл, працівник Пхеньянського кабельного заводу.

Група робітників позує в басейні харчового заводу в Пхеньяні

Група робітників позує в басейні харчового заводу в Пхеньяні.

"П’ятий поверх харчової фабрики перетворився на місце веселощів: аквапарк із басейнами та баскетбольними обручами, а також шезлонгами, ставом з рибою, гротом та сауною".

корейські чоловіки

Гван Чол та Рі Сон Гьон позують перед пам’ятником заснуванню партії.

"Серп і молот символізують робітників, селян та інтелігенцію. Памятник має висоту 50 метрів, що символізує 50-річчя заснування Корейської робітничої партії. Кількість плит, що складають пояс навколо пам'ятника, та його діаметр відповідають даті народження Кім Чен Іра".

у доктора

Доктор Рі Су Рім оглядає Ю Хян Сук на текстильній фабриці в Пхеньяні.

Текстильна фабрика Чженгсу в Пхеньяні - найбільша в Північній Кореї текстильна фабрика з 8500 працівниками, 80% з яких - жінки.

працівниці корабельного ресторану в північній кореї

Джо Хян Мі, Чан Юн Хуей, Рі Ун Бок, Кім Бок Син та Чое Хьон Ю. Жінки одягнені у форму корабельного ресторану перед вежею Чучхе.

Читайте також: Як афганські жінки жили до приходу талібів: Історія в фото

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme