Адвоката не пустили в Лефортово до полоненого командира "Нікополя"

Кримський адвокат Еміль Курбедінов не зміг потрапити в СІЗО "Лефортово" у Москві на зустріч зі своїм підзахисним - командиром захопленого українського бронекатера "Нікополь" Богданом Небилицею
 

Про це Курбедінов повідомив у Facebook, передає Depo.ua.

"Щодо мого сьогоднішнього відвідування військовополоненого Богдана Небилиці в СІЗО "Лефортово", м.Москва. Я повертаюся додому, так і не потрапивши до свого підзахисного. Адміністрація Лефортовського СІЗО просто не допустила мене до Богдана, вказавши на якісь документи, які чи то вони не отримали від ФСБ, чи то не встигли підписати у себе в ізоляторі", - зазначив він.

Курбедінов нагадав, що адвокат має право на зустріч зі своїм підзахисним конфіденційно, без обмеження за часом.

"Держава (Росія - ред.) сьогодні просто зірвала мою зустріч з Богданом, порушила право Богдана на захист. Я був другим за рахунком у черзі. Хоча я не виключаю, що це не просто чиясь помилка або бездіяльність, а запланований акт протидії адвокатській діяльності", - написав захисник.

Він додав, що зареєстрував заяву на ім'я начальника СІЗО з відповідною вимогою розібратися в ситуації, що склалася.

"Витрачено два дні на поїздку, гроші на проживання і перельоти, а Богдан не отримав сьогодні кваліфікованої юридичної допомоги свого адвоката й був позбавлений можливості отримати інформацію про кримінальну справу, узгодити низку питань щодо підготовки скарг тощо", - підсумував адвокат.

Нагадаємо, 21 березня адвокат Микола Полозов поінформував, що слідче управління ФСБ Росії призначило проведення комісійної комплексної амбулаторної психолого-психіатричної судової експертизи щодо всіх 24 військовополонених українських моряків.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці - до 24 квітня - термін тримання під вартою 24 українських військовополонених моряків, яких російські силовики захопили поблизу Керченської протоки.

14 лютого Федеральна служба безпеки Росії відмовилася задовольнити клопотання про передачу Україні або будь-якій країні трьох українських моряків, поранених при затриманні в Керченській протоці, для обстеження і лікування.

5 березня виповнилося 100 днів, як 24 українських моряка перебувають в ув'язненні. Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер закликав вкотре закликав Росію звільнити українських моряків.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme