Абітурєнтам відмовили у перегляді результатів ЗНО через питання про АТО

Український центр оцінювання якості освіти вважає, що запитання №28 у цьогорічних тестах з історії України є коректним і якісним, тому результати ЗНО переглядатись не будуть
Depo.Життя
20 травня 2016 23:14
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відповіді на звернення абітурєнтів, передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Понад 11тисяч абітурієнтів підписали електронну петицію, вказуючи, що запитання щодо закону про військово-цивільні адміністрації від 2015 року не могло бути у програмі ЗНО, затвердженій у 2014-му.

Абітурєнтам відмовили у перегляді результатів ЗНО через питання про АТО - фото 1

В установі зазначили, що отримували звернення від абітурієнтів та їхніх батьків щодо коректності завдання № 28.

Фахівці вказують, що цитовані документи стосуються таких подій: заснування Збройних сил України – 6 грудня 1991 р.; обрання України членом Ради Європи – 1995 р.; ухвалення Конституції України – 28 червня 1996 р.; антитерористична операція на сході України, розпочата 2014 р.

Правильно ці фрагменти треба було розташувати так: Б А Г В.

"Найбільше учасники (ЗНО-2016 з історії України, — ред.) апелюють до уривку з джерела, де йдеться про складову антитерористичної операції (створення військово-цивільних адміністрацій). Фахівці УЦОЯО відзначають, що виконання цього завдання передбачає аналіз джерела, а не знання безпосередньо його змісту. Ключовими словами-маркерами в уривку документа, що дають можливість ідентифікувати період російської агресії на сході України, є географічні назви "Артемівська.., Костянтинівська.., Ясинуватська… Донецької області…" та словосполучення "військово-цивільна адміністрація".

Чинна Програма зовнішнього незалежного оцінювання передбачає знання фактів, пов’язаних з подіями антитерористичної операції", — зазначають експерти УЦОЯО.

Вони також вказують на те, що інформацію про вторгнення російських військ на сході України викладено у навчальних матеріалах для учнів 11 класів:

"У навчальних матеріалах з історії України для учнів 11-х класів "Революція Гідності 2013–2014 рр. та агресія Росії проти України" (див., напр.: Додатковий параграф з історії України для учнів 11-х класів // Історія в рідній школі. – 2015. – № 5. – С. 21–32; Історія України. – 2015. – № 9. – С. 7–18) викладено інформацію про вторгнення російських військ на сході України в 2014 р".

Фахівці УЦоЯО також перевірили складність завдання і визначили, що воно має "прийнятні психометричні показники, про що свідчать результати статистичної обробки відповідей учасників зовнішнього оцінювання".

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя