6 способів впоратися з післяпологовою депресією

Запобігти післяпологовій депресії допомагає спорт, правильне харчування і позитивний настрій

6 способів впоратися з післяпологовою де…

Симптоми післяпологової депресії можуть бути різними. Але найпоширеніші це: бажання плакати, жаліти себе, плач дитини викликає злість, мама думає, що життя її закінчилося, що все, що було для неї важливо, втрачено навіки. У дзеркало дивитися не хочеться, секс викликає огиду, нерви весь час напружені, новоспечену маму мучать безсоння і головні болі, апатія змінюється істериками, в голові виникають одні й ті ж нав'язливі думки.

Як цього уникнути? По-перше, потрібно прийняти свій стан і усвідомити, що ти не винна в цьому. А після починати «курс лікування» будь-яким доступним способом.

1. Пам'ятай про диво. Згадай, як ти хотіла стати мамою, як чекала свого малюка, яке чудо, що він з'явився на світ. Подумай, кожен день твоя дитина росте, попереду ще стільки цікавого і нового, і як би не було складно, з часом ти почнеш дивитися на обов'язки мами по-іншому. Тобі не доведеться так часто вставати ночами, малюк скоро підросте і у вашому з ним житті настане інший період.

2. Займись спортом. Хоча б двадцять хвилин в день можна приділити собі. А може, ти зможеш викроїти більше часу. Почни з простих фізичних вправ, адже давно доведено, що спорт не тільки допомагає підтримувати себе у формі, а й піднімає настрій. До речі, британські вчені нещодавно з'ясували, що заняття йогою допомагають жінкам впоратися з післяпологовою депресією.

3. Розділи обов'язки. Чи не відмовляйся від допомоги близьких, адже тобі потрібно хоча б інколи висипатися. Не намагайся встигнути все, якщо є вільний час, здрімни біля свого малюка.

4. Спілкуйся. Не відмовляйся від спілкування з подругами і знайомими. Ти народила дитину, але ти не випала з життя. Дзвони, зустрічайся з ними, малюка іноді можна взяти з собою.

5. Харчування
. Навіть прості продукти можуть бути смачними, якщо їх правильно приготувати. Навчися насолоджуватися їжею. Їж те, що тобі можна, але роби це із задоволенням.

6. Мрій. Подумай, це зараз твоя дитина зовсім крихітка. А адже скоро він підросте, і ви зможете поїхати на море, відправитися на відпочинок, зробити багато цікавих речей разом. Подумай, який кумедний костюм ти пошиєш своїй крихітці на перше свято в садочок. Плануй, мрій, але при цьому залишайся в сьогоденні і живи повним життям.

Нагадаємо, раніше ДеПо повідомляв, що телеведуча Маша Єфросиніна розповіла, як уникнути післяродової депресії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme