7 найкращих рецептів зимових напоїв, які зігрівають

Ці традиційні для зими напої полюбляють в усьому світі, а їхня зігрівальна дія є приємним бонусом

Журналіст відділу «Життя»
7 найкращих рецептів зимових напоїв, які…
Фото: Pixabay

Коли хочеться випити щось смачне та гаряче, зверніть увагу на ці напої, передає Depo.ua.

Глінтвейн

глінтвейн

 

Ідею підігрівати вино і присмачувати його спеціями приписують стародавнім римлянам: приблизно в II столітті н.е. вони почали пити ароматне гаряче вино і приписувати йому лікувальні властивості. Нічого дивного в цьому немає: багато хто досі вірять в те, що спиртне - ідеальний засіб від застуди. Під час завойовницьких походів римляни поширили свій засіб у Європі. Потішно при цьому, що зараз найбільше глінтвейну п'ють в Скандинавії, Німеччині і на півночі Франції, тобто там, куди римляни зі своїм вином так і не докотилися: в цих регіонах глінтвейн - святковий напій, який пахне Різдвом.

У кожній країні є свій варіант глінтвейну. Німецький glühwein відповідає нашим уявленням про справжній глінтвейн найбільше: це підігріте, але не доведене до кипіння (це важливо!), червоне вино з паличкою кориці, гвоздикою, зірочкою бадьяна, цитрусовими і цукром. Французьке vin chaud підігрівається з цукром, корицею і лимоном, причому воно не повинно бути занадто солодким. У Болгарії в напій кладуть запашний перець і мед.

У Скандинавії в підігріте вино - glögg - додають цукор, гвоздику, корицю, кардамон, імбир, цитрусові, а ще родзинки, мигдаль і який-небудь міцний алкоголь, наприклад горілку або бренді.

Ви можете вибрати будь-який варіант. Або приготувати підігріте вино за оригінальним давньоримським рецептом - так, як радив римлянин Апіцій.

Давньоримське підігріте вино

вино

Оригінальний рецепт

У бронзову чашу налийте 1,8 л вина і покладіть туди 5,4 л меду. Підігрійте, щоб мед розтанув. Вино має повільно випаровуватися. Підігріває на повільному вогні, перемішуючи дерев'яною лопаткою, а якщо мед починає кипіти, підливайте холодне вино. Загасіть вогонь і дайте меду охолонути. Коли стане зовсім охолоне, знову підігрійте. А потім - і втретє. І тільки після цього зніміть з вогню і залиште.

На наступний день зніміть з поверхні піну. Додайте в мед 120 г подрібненого перцю, 4 г мастики, по жмені листя шафрану і нарду і п'ять обсмажених фінікових кісточок - вони попередньо повинні бути подрібнені і замочені у вині. Після цього влийте в посудину 16 л легкого вина. У готовий напій кидайте гарячі вуглинки.

Сучасний варіант

Підігрійте 50 г меду з 30 мл білого вина, поки мед не розтане, постійно помішуючи. Тим часом вимочіть у вині кілька фініків. Відіжміть рідину, дрібно поріжте фініки, перелийте мед в кухлик побільше і додайте до нього фініки, чайну ложку меленого перцю, щіпку шафрану, лавровий лист, чайну ложку меленої кориці. Влийте в кухлик 250 мл вина разом з вином від фініків і поставте на слабкий вогонь. Нехай гріється - але кипіти не давайте.

Егг-ног

Eggnog

 

Ще один святковий напій: в Різдво його часто п'ють в США і Канаді. Джерела його, як вважають історики - швидше за все, в англійськім пусеті, напої на основі молока, яєць і елю, яким зігрівалися британці в Середні століття. Пізніше в суміш яєць і молока стали додавати мадеру, шеррі і бренді - в такому вигляді він був особливо популярний в аристократів, які могли собі дозволити дорогий алкоголь.

У США рецепт егг-нога опинився в XVIII столітті разом з англійськими колоністами - вони якраз розводили курей і корів, так що відповідних інгредієнтів було достатньо. До того ж виявилося, що на португальську мадеру витрачатися зовсім не обов'язково - в напій відмінно пішов місцевий дешевий ром.

Зараз всі поважають традиції американці неодмінно п'ють егг-ног під час різдвяних канікул і діляться один з одним найзнаменитішим рецептом напою, що належить першому президентові США.

На жаль, велика людина не вказала точну кількість яєць, необхідних для напою, так що в цьому питанні має сенс покластися на власний здоровий глузд. Також не зовсім зрозуміло, коли змішувати спиртне з яйцями: не наважившись редагувати президентський рецепт, пропонуємо і це питання вирішити самостійно.

Ег-ног Джорджа Вашингтона

Візьміть кварту вершків, кварту молока, дюжину столових ложок цукру, пінту бренді, півпінти житнього віскі, півпінти ямайського рому, чверть пінти шеррі. Змішайте спочатку спиртні напої, потім відокремте жовтки від білків, збийте жовтки, додайте цукор, добре перемішайте. Додайте молоко і вершки, повільно збиваючи суміш. Збийте білки до твердих піків і акуратно введіть у егг-ног, перемішайте - і залиште в прохолодному місці на кілька днів.

Класичний гарячий егг-ног

Збийте в мисці чотири жовтки, додайте третину чашки цукру і ще раз збийте, щоб суміш побіліла. У каструлі з'єднайте півлітра молока, чашку вершків, додайте дрібку мускатного горіха і доведіть до кипіння, постійно перемішуючи, зніміть з вогню і акуратно перелийте суміш в миску з жовтками. Поверніть на слабкий вогонь і продовжуйте підігрівати, поки суміш не загусне. Окремо збийте білки до твердих піків - і введіть в суміш. Наприкінці влийте 90 мл рому або бурбона.

Пунш

пунш

Цей напій придумали в XVII столітті моряки компанії British East India - їм потрібна була якась слабоалкогольна альтернатива пиву, яке в південних широтах якось втрачало в смаку. Так з'явився напій на основі рому - з водою, фруктами, цукром і спеціями: вважається, що в ньому має бути п'ять складових - міцна, слабка, солодка, кисла і пряна.

Напій швидко поширився - серед тієї лондонській аристократії, яка сторіччям пізніше полюбить ег-ног: його розливали в гігантські чаші для пуншу і подавали на прийомах. А потім він дуже прижився в Америці, де були доступні тропічні інгредієнти, включаючи ямайський ром.

Як і егг-ног, пунш може бути холодним і гарячим. Гарячий, правда, називається по-своєму - smoking bishop, він став особливо популярним в Англії в Вікторіанську епоху. Ми знайшли рецепт холодного пуншу, який подають у найстарішому закритому клубі США - The Boston Club в Нью-Орлеані. Потрапити в заклад все одно неможливо - так хоча б пуншу спробувати. А гарячий smoking bishop буде класичним, вікторіанським, таким, щоб відразу Діккенса згадати.

Пунш із The Boston Club

 

У склянці для змішування гарненько розітріть з цукром цедру двох апельсинів і відставте в сторону на півгодини. Додайте 110 г ананаса, порізаного дрібними шматочками, і сік двох апельсинів, ретельно перемішайте. Перелийте рідина в великий глек, потім додайте туди 100 мл малинового сиропу, 30 мл коньяку, 30 г кірша, 15 г рому, 15 г лікеру "Гран Марні", дві чашки холодного білого вина, літр сельтерської води. Перемішайте і поставте в холодильник. При подачі розлийте в келихи, не доливаючи до кінця, додайте в кожен келих ігристого вина - близько 60 г - і прикрасьте апельсиновою цедрою.

Вікторіанський Smoking Bishop

Візьміть п'ять апельсинів і один лимон, начините кожен бутонами гвоздики і запечіть в духовці протягом 75 хвилин, після чого вийміть з фруктів гвоздику і покладіть в глибоку каструлю. У невелику каструлю налийте чашку води, додайте чверть чайної ложки кориці, чверть чайної ложки запашного перцю, шматок імбиру, закип'ятіть, коли вода випарується наполовину, вимкніть.

Налийте в каструлю пляшку вина, доведіть до кипіння, зменшіть вогонь, додайте цукор, перемішайте, додайте воду зі спеціями, підігрівайте протягом 10 хвилин. Перелийте в каструлю з апельсинами і лимоном. Накрийте і на добу поставте в тепле місце. Через 24 години видавіть сік з фруктів, процідіть, додайте пляшку портвейну і підігрійте. Лимон поріжте на скибочки. Підігріте вино розливайте в товсті стакани, поклавши в кожен по скибочці лимона.

Фото: Pixabay

Раніше Depo.ua розповів про 5 кращих рецептах глінтвейну.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme