10 ворогів імунітету

Якщо в холодний «жиронакопичувальний» час хочеш зберегти в нормі не тільки свою вагу, але і власне здоров'я, ретельно проаналізуй свій раціон і безжально виключи з нього продукти-шкідники

10 ворогів імунітету

Негативно впливаючи на мікрофлору кишечника, вони значно знижують ефективність твого імунного захисту, повідомляє ДеПо.

1. Маргарин

Його отримують у процесі гідрогенізації рослинного масла. При цьому відбувається ломка і перекручування молекул жирних кислот, у результаті виходить твердий рослинний жир, що складається з понівечених молекул. Змінені до невпізнанності молекули - це і є «сумнозвісні» трансізомери жирних кислот (ТІЖК) або, простіше кажучи, трансжири.

Ці потворні шкідники, потрапляючи в наш організм, прагнуть всіляко нашкодити йому, порушуючи процеси метаболізму, провокуючи токсичні ефекти, сприяючи розвитку атеросклерозу судин і цілої низки серйозних захворювань, у тому числі і такого грізного, як рак. Між іншим, цей продукт входить до складу рецептури пісочного та листкового тіста, а це майже всі види покупної випічки.

2. Магазинний майонез

Цей продукт також містить трансжири - від 25 до 50% загальної кількості жирних кислот. Значить, популярний соус згубний для судин, нормального обміну речовин і здоров'я загалом. Враховуючи нашу національну любов до майонезу, є сенс навчитися готувати менш шкідливий домашній аналог. Знадобиться соняшникова олія, жовток, гірчиця, сіль, перець, а також 5-10 хвилин часу, щоб збити всі перераховані інгредієнти в міксері. Загалом усе просто, досить смачно, але дуже жирно, хоча і менш шкідливо. Принаймні, ти вже точно не додаватимеш у своє майонезне творіння емульгатори та консерванти.

3. Рафінований цукор і очищена біла мука

Не секрет, що булочно-кондитерські вироби прекрасно зарекомендували себе, як чудові «потовщувачі» силуету та «целюлітоутворювчі». Особливо при спільному перебуванні цукру та борошна в одному продукті. Тож відмовся від булок і батонів, якщо не хочеш виявити такі «нарости» на своєму тілі.

4. Швидкорозчинні напої, бульйонні кубики і пакетовані супи

Якщо тобі дороге твоє здоров'я, тримайся подалі від всієї порошкоподібної кубічної їжі з гаслом «Просто додай води!».

5. Магазинні ковбасні вироби

Сюди ж належать сосиски, сардельки, балик, шинка тощо. Повір, порція тушкованої телятини набагато корисніша. Улюблена ж ковбаса містить у кращому випадку велику кількість солі, глутамату натрію і жиру. А деякі виробники-шкідники ще й практикують так зване хімічне копчення в розчині - це дешево, швидко і дуже прибутково. І величезний удар по нашому здоров'ю. Порівняно з ним наявність генномодифікованої сої в ковбасно-сосискових виробах - це абсолютна дрібниця, на яку навіть не варто звертати уваги.

6. Напівфабрикати та продукти швидкого приготування

Сиротлива котлета в поліетилені без жодних розпізнавальних знаків повинна насторожити. Хто зробив сей продукт? Що туди поклав, крім хліба? Хто знає? Сподіваємося, відомості про те, що багато напівфабрикатів багаті трансжирами, генномодифікованою соєю та іншою «хімією» відлякають тебе від прилавка з розвісними пельменями, мороженими млинцями і тефтелями.

7. Солодкі газовані напої

Вчені визнали солодку фарбовану газовану воду найшкідливішим продуктом тисячоліття. Давно час розширити сферу застосування цих яскравих рідин і почати їх реалізацію у відділах побутової хімії. Суди сама: зелені і фіолетові «дрінки» допомагають відкручувати іржаві гайки, а червоні й коричневі - чудово справляються з накипом в електрочайниках. Справжні чудо-засоби. Ось тільки всередину приймати не рекомендується.

8. Фастфуд

Для кращого функціонування органів розумно також уникати важкої і жирної їжі, якраз такої, як усі представники нездорової армії фастфуду. Мужньо відмовившись від картоплі-фрі в паперовому пакеті, на дозвіллі помізкуй над тим, чому на батьківщині фастфуду так багато товстунів. Достовірно відомо, що люди, які не бажають витрачати час на повноцінне харчування, розплачуються за це ожирінням, імунними поломками, артритом, атеросклерозом, інфарктом та інсультом. Тобі хочеться поповнити їхні ряди?

9. Консерви і деякі продукти тривалого зберігання

Наївно вважати, що продукти-«довгожителі» не містять консервантів (навіть якщо виробник «випадково» забув зробити відповідну позначку на упаковці). А вони ж алергізують організм, негативно впливають на печінку і нирки. «Вічноживі» йогурти, молоко, що не скисає, заморські фрукти, що не псуються, позбавлені життя, а значить, і тобі не можуть дати нічого, крім зайвих калорій і добавок із горезвісною буквою Е. Якщо ти не ворог своєму здоров'ю, рішуче відмовся від їжі з терміном придатності у вічність.

10. Хімічні продукти

Ці підробки нормальної людської їжі поза конкуренцією за ступенем шкоди на імунітет і організм у цілому. На жаль, у сучасних супермаркетах їх стільки, що мимоволі замислюєшся про підступи недоброзичливців, які наводнили продуктові магазини «хімічною зброєю», що ховається під маскою провіанту.

Яскравим прикладом такого «продукту» є цукрозамінники. Порада в цьому випадку тільки одна: уважно читай етикетки і принципово ігнорує будь-які хімікалії.

Раніше ДеПо розповів про 7 найгірших продуктів для обіду.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme