10 головних продуктів для імунітету

Знайомся: золота десятка різної смакоти та користі, яких потребує твій організм. Дуже важливо, щоб всі її представники були з'їдені протягом дня. На свій розсуд доповнюй обов'язкові продукти іншою їжею

10 головних продуктів для імунітету…

1. Яблука містять масу корисних для імунної системи речовин. Кожна поважаюча себе жінка повинна з'їдати в день хоча б одне яблуко, причому разом з кісточками. Віддавай перевагу яблучкам нашої місцевості та бажано кислих сортів - це відмінні жироспалювачі.

2. Капуста білокачанна, брюссельська, цвітна і т.д. має схожі властивості. Цей овоч під зав'язку укомплектований усім вітамінно-мінеральним комплексом. І що радує, всі ці принади чудесно зберігаються аж до весни. Не забувай і ще про одину капустяну смакоту- квашена капуста - не менш корисна.

3. Мед - справжній біоактиватор, незамінно зміцнює та бадьорить. Вкрай необхідний у сезон застуд, як ефективний профілактор. Уже після 3-х днів медового підживлення ефективність імунного захисту зростає на 20%. Щоб отримати максимальну користь з цього продукту, ложку, наповнену медом, відправляй прямо в рот. Не варто розмішувати його у гарячому чаї - це злочин проти бджіл, меду та власного здоров'я.

4. Перепелині яйця містять безліч всіляких вітамінів, мікроелементів та біологічно активних речовин у натуральному вигляді. Серед них фосфор, цинк, вітаміни А і Е - саме їх потребує організм під час сезону холодів та вірусних епідемій. За ступенем корисності гоголь-моголь з 5-6 перепелиних яєць легко переплюне будь-яку дорогезну вітамінну пігулку. Вживати яєчний «фреш» потрібно вранці натщесерце протягом всього періоду дієти.

5. Стакан кефіру, випитий за годину до сну, прикрашає жінку краще всіляких діамантів. Особливо він необхідний тобі в холодну пору року, оскільки цей цілющий напій самим позитивним чином впливає на кишечник, а це, як відомо, орган вторинного імунітету. До того ж, досвідчені лікарі знають, що від стану кишечника залежить не тільки наш захист, але і зовнішній вигляд шкіри та навіть настрій. Так що пий кефір, худни і веселися на здоров'я.

6. Цибуля, часник та свіжа зелень. Подбай, щоб ця чудова трійця зустрічалася за кожною твоєю вечерею - спільні посиденьки підуть на користь твоєму імунітету. Часник і цибуля - прекрасні антисептики, завдяки фітонцидам володіють потужною противірусною властивістю.

Зелені стебла петрушки та кропу багаті фолієвою кислотою, вітаміном С і бета-каротином, а значить, захищають від шкідливої дії вільних радикалів і зміцнюють судини. Усі троє володіють імуностимулюючими здібностями, а при спільному вживанні ще й підсилюють дію один одного. Крім того, і цибуля, і часник, і петрушка покращують ліпідний обмін.

7. Соковитий ароматний цитрус реклами не потребує. Щедро обдарований природою вітамінами, він, абсолютно не жадібний, готовий поділитися з тобою цим багатством. Крім того, шкірка грейпфрутів та апельсинів містить вже відомі тобі фітонциди, здатні вражати шкідливих мікробів. Не дарма знаючі люди радять не викидати шкірку, а «прикрашати» нею квартиру під час епідемій (дуже рекомендують для цих цілей батареї, підвіконня та відкриті кухонні полиці).

Відомий бразильський народний спосіб лікування застуди. При перших ознаках нездужання варто запастися 1,5-2 кг свіжих апельсинів та з'їсти всю цю помаранчеву пишність протягом дня (якщо, звичайно, немає алергії на цитрусові). Чистити апельсини краще руками, щоб побільше вдихнути корисних фітонцидів.

8. Морська риба. Віддавай перевагу жирним сортам (палтус, лосось, сьомга і т.д.). Це не дешево, проте лікуватися від грипу куди дорожче. Ці сорти риб містять важливі жирні кислоти, які йдуть на будівництво імунних клітин - Т і В-лімфоцитів. А це головні воїни у всіх противірусних битвах. Крім того, риба багата білком, який легко засвоюється і також йде на потреби імунної системи - він необхідний для вироблення антитіл. Багато в ній і цинку - він потрібний для нормального функціонування всіх новоспечених клітин-захисниць. Як не крути, доведеться розщедритися на цей делікатес.

9. Зелений чай - відомий імуномодулятор. При заварюванні цього напою можеш додати у чашку лимонник, ехінацею або женьшень - позитивна дія чаю багаторазово посилиться. У зеленому чаї міститься багато корисних і потрібних речовин. Серед них є й такі, які мають виражену ліпотропну дію, а значить, допомагають виводити зайвий жир. Чергуй зелений і трав'яні чаї з настойкою шипшини.

10. Сезонні овочі та фрукти: радіти треба тому, що є у нас, а не заморським гостям із сумнівною репутацією. Нерідкі випадки важких отруєнь новорічними помідорами. А зимова полуниця зовсім не смачна та навіть не пахне, що вже підозріло. А от що дійсно приємно, так це сірим листопадовим днем похрумтіти ароматною помаранчевою морквиною та насолодитися найніжнішим смаком запеченого гарбуза. А ще не забувай про буряк, картоплю, корені селери, баклажани, квашені огірки, пізні груші та виноград, сухофрукти, журавлину, калину і т.д. Як то кажуть: їж та будь здорова. Щоб бути здоровою, з'їсти необхідно не менше 500 грамів на день.

Раніше ДеПо розповів про 10 ворогів імунітету.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme