ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Рух за реформи" перетворюють на опозицію

У Києві активізувалася боротьба із зачистки міста від опозиційних громадських організацій, що поширюють інформацію критикуючого характеру проти міської влади
Depo.Життя
29 травня 2015 11:30
ФОТО: depo.ua
"Рух за реформи" перетворюють на опозицію
"Рух за реформи" перетворюють на опозицію

Міркування про відсутність або пробуксовку реформ в Україні все частіше підтверджуються схожістю дій влади нинішніх із владою попередньою.

Реакція столичної влади на появу ГО "Рух за реформи" з її зовнішньою рекламою та буклетом, викликає у багатьох як мінімум подив. На тлі того, що половина нинішнього складу Київради - це вчорашні активісти, громадські працівники й опозиціонери, які критикували півтора роки тому минулу "злочинну владу", потрапивши у владу і в чиновницькі кабінети, поводяться м'яко кажучи дивно, але дуже схоже з "попередниками".

Нагадаємо, минулого тижня, КП "Київреклама" за особистою вказівкою мера Віталія Кличка зняла в місті все борди громадської організації "Рух за реформи". На демонтованих рекламних майданчиках громадська організація демонструвала через призму цифр неефективність управління київської влади в місті, і запитувала у городян, чи задоволені вони таким стан у столиці.

"Рух за реформи" перетворюють на опозицію - фото 1

"Рух за реформи" перетворюють на опозицію - фото 2

Проте вже через дві доби всі борди "Руху за реформи" без будь-яких пояснень були зняті. Тим не менше, "Рух за реформи" переніс інформацію з бордів на буклети, і став їх поширювати через своїх активістів.

"Рух за реформи" перетворюють на опозицію - фото 3

І тут же представники громадської організації зіткнулися з новою проблемою - громадських діячів по всьому місту стала затримувати міліція, співробітники СБУ і просто дивні люди в цивільному.

"Ситуація навколо буклетів склалася просто одіозна. Якщо у Служби безпеки України або міліції виникли питання до буклетів, за законом вони повинні вилучити кілька примірників на експертизу і потім пред'явити претензії через суд, а не вилучати тиражі тим більше вдаючись до допомоги якихось людей, схожих на відомих "тітушок", - говорить лідер ГО "Рух за реформи" А.Турій.

За його словами, активісти, які роздають друковану продукцію в основному жінки та пенсіонери просто шоковані тим, якими методами на них тиснуть, лякають, штовхають і забирають матеріали.

"Рух за реформи" перетворюють на опозицію - фото 4А.Турій заявив, що своїми агресивними діями київська влада штовхає нас на більш активну позицію. Все-таки ніхто не має право порушувати закон, особливо в місті, в якому сотні людей поклали свої життя за право говорити правду.

"Це повне беззаконня, спочатку дві людини стояли і бурили мене поглядами загрозливо, а потім під'їхали чоловік п`ять, штовхнули мене, вихопили пачки та буклети і втекли", - розповідає активістка Євгенія Якимчук, яка роздавала буклети на станції метро "Театральна" в той день.

Парадоксально, що цькування правоохоронними органами громадської організації відбувається на тлі того, що  Київ захлеснула хвиля важких та особливо важких злочинів.

Тільки з початку 2015 в Києві зафіксовано понад півтори тисячі пограбувань магазинів, що на 170% перевищує показники минулого року.

За цей же рік Київ став лідером в Україні за кількістю злочинів, скоєних із застосуванням вогнепальної зброї (111 випадків з початку року при 574 по всій Україні). І при цьому співробітники СБУ в званнях старших офіцерів знаходять час переслідувати активістів, які поширюють буклети абсолютно законного характеру.

"Рух за реформи" перетворюють на опозицію - фото 5