"КаZантип" згорів від сорому за "Няшу"

В окупованому Криму в селі Поповка згоріла частина майданчиків всесвітньо відомого фестивалю " КаZантип"

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
"КаZантип" згорів від сорому за "Няшу"…

Прийшов кінець вигаданій "Республіці Z" у вигаданій "республіці Крим". Але перша, на відміну від другої, постане з попелу як Фенікс, на відміну від двоголової курки.

Ми тут трохи каламбуримо, але стосовно до "Казантипу" все має бути не надто серйозним.

"Республика Z", "Казантип", "Казанчик" – більше ніж просто назва для тисяч тусовщиків з усього світу. 18 років, ще з 1995 він гримів своїми вечірками. Ціле покоління виросло із мрією про кислотно-жовту валізку, завдяки якій можна було потрапити на фестиваль безкоштовно.

"Республіка" в "республіці": кому вигідна пожежа в "КаZантипі" - фото 1

"Казантип" був дорогим. Для багатьох навіть дуже дорогим, і ще гучним, незрозумілим і скандальним. "Наркоманським". Але його не забороняли.

З мису Казантип, що у Щолкіному, переїхав до селища Поповка під Євпаторією. Занедбане селище, що роками кисло без уваги туристів стрепенулося, за кілька років відбудували чимало котеджів, кав'ярень, шалманів із сувенірами.

"Республіка" в "республіці": кому вигідна пожежа в "КаZантипі" - фото 2

Селище Поповка

Із початком окупації постало питання, чи буде проводитися "Казан". З точки зору бізнесу "Казантип" і в окупованому Криму пішов би, бо на нього і до окупації приїжджало чимало росіян. Білоруси також би поїхали. Зрештою, якось би відіграли.

"Республіка" в "республіці": кому вигідна пожежа в "КаZантипі" - фото 3

"Республіка" в "республіці": кому вигідна пожежа в "КаZантипі" - фото 4

Казантип до пожежі

Зявлялася інформація, ніби "Казантип-2014" пройде в Грузії і в Криму одночасно, але головний організатор Микита Маршунок, він же Микита Перший, підкреслював, що до кримського не має жодного відношення. Зрештою, в Криму його так і не провели. А в Грузії відбувся.

Наступного року Крим знову не фестивалив, "Казан" планували провести у Камбоджі, але за два тиждні до початку місцева влада все скасувала. "Ми не в силах вплинути на чудо-владу закордонної держави, яка примудрилася 5 разів дозволити Казантип і 6 разів заборонити його" – казав тоді Микита Перший. І 1 квітня 2015 проголосив, що "Казан" повертається у Поповку під назвою Befooz.

Проте Крим блудному синові не зрадів: "Няша", "Гоблін" та інші казкові істоти висловилися проти повернення Казантипу у Поповку. Прокурор "Няша" Поклонська заявила, що не буде в Криму наркоманських фестивалів (хто б ще про наркотики казав…).

Офіційно заборону пояснили, увага: "численними порушеннями федерального законодавства, в тому числі протипожежних норм".

А вчора "Казантип" спалили.

"Республіка" в "республіці": кому вигідна пожежа в "КаZантипі" - фото 5

Це написав на своїй сторінці у "Фейсбуці" головний ідеолог "Казантипу" Микита Маршунок. В коментарях – розпач і велике горе, ніби на поминках кращого друга, люди згадують прикольні моменти, повязані із фестивалем, діляться світлинами різних років. Зляться на кримську "владу", мовляв, вже заборонили, нащо було ще й палити.

"Республіка" в "республіці": кому вигідна пожежа в "КаZантипі" - фото 6

За офіційною інформацією пожежа почалася близько 17-ї – відпочиваючі на пляжі побачили клуби чорного диму і повідомили пожежників. Але пожежники, за даними avdet.org відповіли "Ну що, нехай палає".

Крім цього, є інформація, що в приміщеннях "Казантипу" жили представники військової організації. avdet завуальовано (журналісти, які працюють в окупації, вимушені звертатися до езопової мови) повідомляють, що "определенные площади центра занимали организованные приезжие, использовавшие помещение под казарму". 

"Республіка" в "республіці": кому вигідна пожежа в "КаZантипі" - фото 7

Кому знадобилося палити будівлі "Казантипу" – майбутнім власникам якоїсь майбутньої будівлі на тій території, упоротим кримським патріотам, хуліганам? Дехто навіть припускає, що його спалили за вказівкою самого Микити Першого, щоб отримати хоча б страховку, бо на відновлення фестивалю сподівань вже нема.

І що спалили навмисно казарму, де жили військові.

Є версія, що будівлі були спалені, щоб ними більше не користувалися окупанти – місяць тому стало відомо, що пляж колись популярного фестивалю отримав нових орендарів, а саме місце тепер називається "центром сімейного пляжного відпочинку". Нові орендарі ще нічого не побудували, але вже беруть гроші за доступ до збудованого до анексії. Навіть лазити по декораціях, які залишилися на пам'ять про фестиваль, також тепер коштує грошей.

Так, щоб піднятися на "високу вежу" – одну з "фішок" КаZантипу – потрібно заплатити 100 рублів, тоді як раніше, весь час, крім періоду проведення фестивалю, доступ до всіх об'єктів території був вільним.

Фанати "Казантипу" пишуть, що пожежа є знаковою і він постане як Фенікс з попелу. Хоча схоже, що не в Україні – Микита Перший анонсує фестиваль на зиму, в якійсь теплій країні. В Одесу, Львів чи інше гарне українське місто ідеолог фестивалю чомусь не хоче.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme