"Нас не зламати": Чийгоз звернувся до кримських татар через вибори у Держдуму

Заступник голови меджлісу Кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз закликав кримських татар не голосувати на виборах в Держдуму Росії в окупованому Росією Криму
Depo.Життя
12 вересня 2016 11:12
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в його заяві, яку оприлюднив на своїй сторінці у "Фейсбуці" його адвокат Микола Полозов.

"Нехай ці вибори принесуть народам Росії зміни на краще і, щоб цей, нав'язаний їм інфантильний принцип "чим нам гірше - тим ми сильніші", був змінений на надію на краще. Хотілося б, щоб народи Росії змогли обрати депутатів, які не сповідують імперський шовінізм, а обраним депутатам вистачило сміливості скасувати прийняті попереднім скликанням депутатів Державної Думи злочинні рішення, що дозволили почати війни і потягли за собою захоплення чужих територій і тисячі смертей", - написав Чийгоз.

Водночас він наголосив, що вибори до російської Думи у Криму незаконні.

"В результаті таких дій Росії кримські татари опинилися, не по своїй волі, в окупації на своїй історичній батьківщині - в Криму. Президент Росії Путін вважає, що "... кримські татари не повинні бути розмінною монетою в тому, що трапилося". А це означає, що участь у виборах в порушення всіх міжнародних норм, що спричинить за собою їх не визнання, є нічим іншим як спробою використовувати наш народ як розмінну монету", - наголосив Чийгоз.

Він також наголосив, що проведення виборів в окупованому Криму також "йде в розріз політичним і моральним принципам кримських татар, які не прийняли незаконну анексію Криму". Чийгоз нагадав про репресії та залякування кримських татар з боку окупаційної влади.

"Хіба ми маємо право ставитись до загарбників лояльно?!", - написав Чийгоз, наголосивши, що татари ніколи на це не погодяться.

"А кремлівським маріонеткам хочу нагадати: кримські татари пройшли безліч труднощів, але не зламались! Так, деякі з нас загинуть, а частина знову піддасться депортації, відстоюючи право свого народу на свободу і право вибирати, як будувати своє майбутнє! Але жити в "тюрмі народів" за принципом "кримські татари повинні своє майбутнє пов'язати з Росією" не будуть", - запевнив кримський політв'язень.

"Нас не зламати": Чийгоз звернувся до кримських татар через вибори у Держдуму - фото 1

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, в тому числі, партії "Русское единство". Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

"Справу Чийгоза" російський суд розглядає в рамках "справи 26 лютого" після того, як 20 липня суд на закритому засіданні розділив цю справу на дві: окремо – по заступнику голови Меджлісу кримських татар Ахтему Чийгозу, окремо – по інших фігурантах процесу – Алі Асанову й Мустафі Дегерменджі.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя