"Захворіти все одно можна": Степанов пояснив, що означає ефективність вакцини від коронавірусу

Очільник Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов пояснив, що означає ефективність вакцини від коронавірусу, а також як вона визначається

"Захворіти все одно можна": Степанов поя…
Фото: МОЗ

Про це він розповів у інтерв'ю виданню "Гордон", інформує Depo.ua.

Відповідаючи на питання про те, чи відмовиться Україна від китайської вакцини, якщо вона виявиться ефективною менш ніж на 70%, Степанов заявив, що препарат спрацює у будь-якому випадку.

Він також розповів, як визначається ефективність вакцини: "Після щеплення виробляються антитіла, і чим вища кількість антитіл, тим більше людина захищена. При певному рівні антитіл, навіть якщо поруч з щепленим виявиться хворий, його антитіла не пустять антиген, людина не захворіє. При цьому у низки людей кількість антитіл може бути меншою, тоді людина може заразитися, але перенести хворобу, навіть не знаючи, що хворіла".

Також Степанов наголосив, що далі під час визначення ефективності препарату вираховуються люди, які переносять хворобу в легкій формі.

"Після щеплення людина може перенести хворобу в легкій формі, або середній, або важкій. І, що головне, для всіх вакцин без винятку ці стадії притаманні в різних відсотках. Важливо, що щеплення гарантує: точно не буде важкої форми, людина точно не помре. Такий же підхід і до вакцинації від грипу. Щеплення не гарантує, що людина не захворіє на грип. Але якщо вона захворіє, то не буде важкого перебігу хвороби", – зауважив міністр.

Раніше у МОЗ розповіли, що тим, кому не вистачить вакцини Pfizer, дістанеться китайський препарат Sinovac. Наголосимо, що Pfizer може гарантувати ефективність імунізації до 95%, якщо друга ін’єкція буде зроблена не пізніше ніж за три тижні після першої. А ось із Sinovac не все так добре. Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування й народний депутат від "Слуги народу" Михайло Радуцький заявив, що китайська вакцина Sinovac досі не має підтвердження ефективності у 70% і більше.

Вакцинація від коронавірусу в Україні: що важливо знати

29 січня Міністерство охорони здоров’я презентувало Календарний план вакцинації населення України у 2021 році. Він передбачає додаткову закупівлю близько 15 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу. 

Календарний план вакцинації населення України у 2021 році

Як повідомляв головний санлікар Віктор Ляшко, Україна зможе забезпечити зберігання будь-якого виду вакцин (від -70°C і до +8°C), які вже пройшли реєстрацію. 

Згідно з оприлюдненим планом, протягом лютого-квітня буде використано 367 тисяч безкоштовних вакцин для медиків стаціонарів і учасників ООС. Наступними у списку вакцинованих йдуть люди віком 80+ і працівники первинної медичної допомоги. Далі – решта.

Крім цього, Ляшко заявляв, що вакцинація від коронавірусу в Україні може бути відстрочена для тих, хто раніше хворів на цю хворобу – цей термін може становити від 3 до 6 місяців. Він зазначив, що ті, хто не хворів на коронавірус, взагалі не мають імунітету до нього.

Нагадаємо, 30 січня стало відомо, що Україна за програмою COVAX отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer. Цей препарат може зберігатися лише п'ять днів у специфічних умовах, тому ним планується щепити лише тих, хто перебуває на передовій у боротьбі з цією хворобою.

8 лютого Україні підтвердили уже 22 млн доз вакцини від коронавірусу, які будуть поставлені нашій країні.

Також в Україні запустять сайт з базовою інформацією щодо вакцинації проти коронавірусу. Повна та мобільна версії мають з'явитись до кінця лютого. Через сайт можна буде записатися на вакцинацію. Також це можна буде зробити через веб-портал електронних медичних систем, сімейного лікаря або контакт-центр.

Читайте також: Вакцинація від COVID-19 розпочнеться за тиждень: Що важливо знати

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme