У Pfizer зробили скандальну заяву: Україні потрібно було швидше замовляти вакцину від COVID-19

Наша держава може отримати вакцину від коронавірусу Pfizer за двосторонніми контрактами. Нині з приводу цього йдуть переговори. Однак Україні необхідно було швидше замовляти вакцину

Таку заяву зробила генеральний директор Pfizer Ukraine Зоряна Цілик під час конференції "Глобальний огляд економіки України", пише Depo.ua.

"Ми не можемо розпочати комунікацію дуже детальну, тому що препарат ще не зареєстрований в Україні. Ми робимо все можливе, щоб зробити це якомога швидше", – зазначила Цілик.

Також генеральний директор Pfizer Ukraine наголосила, що причиною того, що наша держава досі не почала вакцинацію, не є геополітичний або націоналістичний фактор. За її словами, потрібно було швидше замовляти препарат.

"Це було питання... всіх урядів, коли вони укладали ці договори ще в червні-липні, коли тільки починалася друга стадія (клінічних випробувань, – ред.). Тобто треба було трохи швидше (замовляти вакцину, – ред.)", – додала вона.

Цілик запевнила, що нині докладаються значні зусилля, щоб препарат був в Україні вчасно: "Я можу сказати тільки те, що зараз йдуть переговори і контрактування. Надія є і хороші шанси".

Раніше у МОЗ розповіли, що тим, кому не вистачить вакцини Pfizer, дістанеться китайський препарат Sinovac.

30 січня стало відомо, що Україна за програмою COVAX отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer. Цей препарат може зберігатися лише п'ять днів у специфічних умовах. Pfizer може гарантувати ефективність імунізації до 95%, якщо друга ін’єкція буде зроблена не пізніше, ніж за три тижні після першої. 

Вакцинація від коронавірусу в Україні: що важливо знати

29 січня Міністерство охорони здоров’я презентувало Календарний план вакцинації населення України у 2021 році. Він передбачає додаткову закупівлю близько 15 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу. 

Календарний план вакцинації населення України у 2021 році

Як повідомляв головний санлікар Віктор Ляшко, Україна зможе забезпечити зберігання будь-якого виду вакцин (від -70°C і до +8°C), які вже пройшли реєстрацію.

Згідно з оприлюдненим планом, протягом лютого-квітня буде використано 367 тисяч безкоштовних вакцин для медиків стаціонарів і учасників ООС. Наступними у списку вакцинованих йдуть люди віком 80+ і працівники первинної медичної допомоги. Далі – решта.

Нагадаємо, раніше глава МОЗ Максим Степанов визнав, що Україна не отримає вчасно достатньо вакцин від коронавірусу.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу в Україні має стартувати у лютому: Що відомо вже зараз

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme