Євробачення-2019: Ким насправді є гурт "Ненависть" з піснею про ненависть

18 травня в Тель-Авіві відбудеться фінал пісенного конкурсу "Євробачення-2019". Але він вже наробив чимало гвалту. З першого півфіналу у фінал пройшов скандально відомий ісландський гурт "Hatari" з піснею "Hatrið mun sigra". Їхній виступ примусив одних уважно слідкувати за тим, що відбувається на сцені, а інших - зробити тихіше, прибрати від екрану дітей і прийняти заспокійливе

Євробачення-2019: Ким насправді є гурт "…

Depo.ua розкаже, що ж то за гурт такий і про що вони співають.

Тим, хто вбачав у виступі MARUV забагато сексу, Євробачення-2019 приготувало сюрприз у вигляді ісландського гурту, назва якого перекладається як "Ненависть", чи "Ненавистники".  На фоні інших гарно вбраних і солодкоголосих співаків і співачок, ісландці вже дуже яскраво виділилися...

Якщо минулого року країну представляв такий собі милий хлопчина Арі Олафсон, то в 2019 відбулося повернення до скандинавської традиції лякати і обурювати глядача. Ну як тут не згадати "Лорді". Які, до речі, перемогли в 2009.

Через 10 років можуть перемогти і "Хатарі", зараз вони є одними з улюбленців букмекерів і ті прочать їм місце в першій п'ятірці. Світ вже трохи почав божеволіти по цьому гурту, його косплеять, а на батьківщині "Хатарі" дорослі бігають по магазинах, збираючи такі ж костюми для своїх дітей, щоб ті могли пошикувати ними в Попільну середу (ісландський Геловін).

Hatari– молодий сатиричний техно-панк-рок гурт з Рейк'явіка. Складається з Клеменса Нікулассона Ганнігана, Маттіаса Триггві Харальдссона та Ейнара Храфна Стефансона. У группі також працюють танцювальники Солбйорт  Сигурдоттир, Сігурдур Андреан Сігургейрсон і Бестрес Гурджондсоттір. Всі вони - з хороших сімей, діти політиків і чиновників, так звана золота молодь.

Клеменс - син Нікулаша Ганнігана - начальника Департаменту торгівлі  ісландського Міністерства закордонних справ, і Рани Триггвадоттіра - адвоката юридичної фірми "ЛМБ Мандат". Маттіас є сином Харалдура Флосі Тріггвасона - власника "ЛКМ Мандат" і брата Рани, і Гуннільдура Сігрунара Хаукса, художника. Ейнар - син Стефана Хаукура Йоханнессона, ісландського посла у Лондоні. При цьому Клеменс і Маттіас - двоюрідні брати, а Клеменс і Ейнар разом вчилися в Брюселі, де їхні татусі працювали в МЗС.

Гурт було створено в 2015 році, вперге він виступив в 2016 році і був обраний кращим концертним гуртом 2017 року журналом Reykjavík Grapevine.

Вони випустили один альбом (EP), а також чотири сингли ("X", "Dýr" , "Spillingardans" , "Hatrið mun sigra").

"Хатарі" відомі своїми живими виступами, в тому числі і БДСМ-натхненними сценічними костюмами. Зміст пісень "Хатарі" - смерть, революція в людському суспільстві, процес людського існування, суспільство споживання і кінець існування людства. Гурт презентує себе як  "антикапіталістичну групу виконавців техно-БДСМ" і стверджують, що основна їхня мета групи - це знищення капіталізму.

21 грудня 2018 року "Хатарі" оголосили про те, що рада директорів "Свикамилла" прийняла постанову про розпуск групи до кінця капіталізму. Група пояснила, що рішення було прийнято через те, що вони не змогли повалити капіталізм. При цьому Хатарі випустив музичний кліп на новий сингл "Spillingardans". Їхній заключний концерт відбувся 28 грудня у барі.

Тим не менш, в січні 2019,  гурт "Хатарі" був підтверджений як один з 10 учасників, що конкурують на національному відборі Ісландії, щоб взяти участь в "Євробаченні-2019" з піснею "Hatrið mun sigra" ("Ненависть буде переважати").

Учасники гурту стверджують: "Ми не можемо змінити речі, але ми можемо викривати анатомію неоліберального суспільства, безглуздість кожної хвилини, проведеної у безплідній гонці, і низьку ціну, за яку людина зараз продає себе все більш відкрито. Ми можемо кричати про наше власне безсилля, кричати від того, що ми ніби у колективному лунатизмі, і благати нашу аудиторію об’єднатися і танцювати. Простіше кажучи, танцюй або помри. Hatari представляє собою осмислене відображення сподівань і безнадійності, влади і репресій, іміджу, індивідуалізму, деспотизму, одночасно викриваючи суперечності, що виникають, коли все перебуває в одній і тій же системі і намагаються боротися проти неї. Hatari – це ми. Ми всі і є Hatari".

Як повідомляють журналісти, на прес-конференції у відповідь на питання, що вони хочуть сказати своєю творчістю, соліст групи Клеменс Ханніган заявив: "Ми повинні об'єднатися, інакше саме ця сама ненависть переможе".

Hatari не тільки проповідують антикапитализм, а й декоарують деякі політичні переконання.  Група критикує політику Ізраїлю щодо палестинців і вважає абсурдом дозволяти Ізраїлю брати участь в музичному конкурсі. Вони заявляють, що участь в конкурсі - це політичний виступ проти дій ізраїльського уряду, закликають прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху взяти участь в поєдинку в ісландському національному стилі (боротьба Глім) в центрі Тель-Авіва.

Ізраїльські активісти натомість закликали не пускати "Хатарі" на конкурс, оскільки вони закликають до бойкоту Ізраїлю.

Втім, учасники гурту заявили,  що не збираються влаштовувати ніяких політичних акцій і виносити на сцену палестинський прапор. 

"Мовчання може бути політичною заявою. І зрозуміло, виходячи з усіх пісень, представлених на конкурсі в Тель-Авіві, що ми образимо почуття багатьох людей. Наша мета - виступити в Тель-Авіві і виграти конкурс", - говорить Клеменс Ханніган.

Разом із тим, знавці гурту кажуть, що все це - тільки сценічні образи і тролінг, а в повсякденному житті вони - звичайні милі люди.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“koddu pabbi”

Публикация от Sólbjört Sigurðardóttir (@solbjorts)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

mama on a stroll ✨

Публикация от Sólbjört Sigurðardóttir (@solbjorts)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme