Як заробляти на фотостоках? Поради фотографам-початківцям.

На фотостоках можна не тільки купувати зображення, а й заробляти на їх продажі! І це відмінна ідея пасивного заробітку для фотографа.

Як заробляти на фотостоках? Поради фотог…

Здається, що все просто - завантажив свої фото та готуй поличку для грошей. Але і тут є свої тонкощі!

​​До речі, про те, як зробити готове фото ще більш привабливим, розповість наш безкоштовний гайд "ТОП-додатків для обробки фото", скачати який можна прямо тут.

І головне - не варто чекати великих гонорарів від фотостоков, особливо на початку кар'єри і з невеликим портфоліо. Скоріше за все це буде приємним бонусом до вашої основної діяльності.

Якщо ви все ж вирішили спробувати свої сили, то ось пара основних порад!

Головний секрет - якісний і затребуваний контент. Подивіться акаунти популярних авторів - що і як вони знімають, як називають свої роботи? Це допоможе вам зрозуміти, які фото зараз користуються попитом, і як правильно їх презентувати.

Але не бійтеся експериментувати і йти своїм шляхом. Іноді варто піти від протилежного і розмістити щось несхоже на інших. Адже стотисячне фото моря - це добре, але спробуйте знайти хороший кадр комбайна в полі!

Завжди носіть з собою камеру! Якщо ви навчитесь вишукувати цікаве навколо себе, навіть у повсякденному житті, то у вас з'явиться маса контенту для фотостоку. Просто будьте напоготові і знімайте якомога частіше.

Використовуйте один і той же контент по-різному. Можна, наприклад, завантажити кольорову і чорно-білу версію одного і того ж фото, щоб підвищити шанси на скачування.

 

До речі, назва і ключові слова - це окремий інструмент. Не полінуйтеся зайти на WordStat або Google Trends і подивіться які запити користуються більшою популярністю серед користувачів.

Є, до речі, і обмеження. Зрозуміло, не можна викладати на сток чужі роботи. А на деяких сайтах для фото з моделлю або будівлею може знадобитися дозвіл від моделі або власника будівлі (Model Release або Property Release).

А куди ж йти? Ось список найпопулярніших фотостоків, з яких ви можете почати:

Shutterstock - напевно, найвідоміший і найпопулярніший сток. Але потрапити туди не так просто. Ви повинні відправити 10 своїх робіт, 7 з яких повинні сподобатись адміністрації сайту. Тільки тоді ви зможете публікувати тут свої роботи. А дохід складе від $ 0,25 до $ 2,85 за одне скачування.

Getty Images - процедура схожа з Shutterstock, але результати з'являються тільки протягом 30 днів. До того ж, відсоток виплат тут досить низький - всього 15% за фото і 20% за відео. Але відвідуваність ресурсу досить висока, тому можна виграти не на ціні, а на кількості завантажень.

Adobe Stock - тут стартувати може кожен, так як зареєструватися і відправити роботи досить просто. Модерацію кожна фотографія проходить окремо, а за кожне скачування ви отримаєте 33% від вартості фото.

Dreamstime - один з кращих варіантів для новачків. Вимоги до фото тут невисокі, а заробити можна від $ 0,68 до $ 3 за скачування. Ну а якщо оформити статус унікального автора, то гонорари підвищуються до $ 40 за фотографію!

Depositphotos - тут також потрібно проходити реєстрацію як автору і чекати схвалення адміністрації, але модерація набагато лояльніша, ніж на Shutterstock. Заробіток на цьому стоці буде залежати від вашого рівня, а він - від кількості продажів.

123RF - система така сама. Завантажуєте 10 фото і чекаєте рішення адміністрації. Але вимоги сайту досить лояльні, тому це хороший варіант для початківців. Ще одна особливість цього стоку - акцент на нові зображення. Тому для підтримки статусу учасника, вам доведеться постійно поповнювати своє портфоліо новими фотографіями.

Скільки можна заробити?

Тут все залежить від вас! В середньому, за пару років можна вийти на рівень 100-500$ в місяць. А це, погодьтеся, непогане доповнення до основного доходу!

Але головна вимога, без якого вашому фото ніколи не потрапити на сток - це якість фотографії та вміння автора! І якщо на середню камеру або навіть на мобільний телефон зробити гарне фото - не проблема. То вміння фотографа - це точно те, без чого хороших кадрів не отримати!

Ну і звичайно, без постобробки не обійтися! Ми говоримо не про банальне "відбілюванні зубів", а про кольорову та світлокорекцію. І якщо раніше така обробка була доступна тільки в професійних редакторах, то зараз якісно обробити фото можна на будь-якому смартфоні.
Хочемо поділитися з вами нашої добіркою додатків для мобільної обробки фотографій. Переходьте за посиланням та безкоштовно завантажуйте гайд "ТОП-додатків для обробки фото", з якими ваші фотографії стануть на крок ближчими до професійних фото!

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme