Корупція в оборонці: Порошенко пояснив, чому не реагував на публікації ЗМІ

Чинний президент Петро Порошенко пояснив, чому певний час не реагував на публікації у засобах масової інформації (ЗМІ) щодо розкрадань в оборонному секторі України – було зарано про щось говорити

Про це він заявив під час участі у публічній дискусії в київському телецентрі "Олівець" із представниками громадянського суспільства, передає Depo.ua.

Порошенко наголосив, що "із будь-якими матеріалами розслідуваннями треба йти в правоохоронні органи".

"А стаття в найшанованішому виданні – це просто інформація. Тим більше, що вона взята з витоку, який відбувся у правоохоронних органах", – пояснив він.

"Я пропоную обговорювати... коли аудит буде проведений, а не тоді, коли його ще немає. Коли будуть вироки суду", – сказав Порошенко та зауважив, що його завдання полягає в тому, аби ніхто не перешкоджав розслідуванню.

Нагадаємо,  Порошенко розповів також, на якій стадії відбувається аудит Державного концерну "Укроборонпром"

Довідка: 25 лютого журналісти "Bihus.info" опублікували розслідування, в якому розповіли, що син заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) Олега Гладковського Ігор був безпосереднім учасником мільйонних схем із розкрадання в оборонному комплексі.

Водночас концерн "Укроборонпром" і сам Гладковський-старший заявили, що позиватимуться до суду на журналістів. Про такі ж наміри повідомив і сам Ігор Гладковський. Він заявив, що готовий надати пояснення правоохоронним органам з усіх питань, про які розповіли журналісти.

4 березня журналісти опублікували третю частину розслідування розкрадань в оборонці. За даними журналістів, наприкінці 2016 – на початку 2017 років "Укроборонпром" закупив російські деталі для літаків АН-26, переплативши у 5 разів. Вони коштували Україні 14,38 млн грн, хоча з Москви вилітали за 2,3 мільйони. 30 тисяч доларів мав отримати екс-перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, 10 тисяч – нинішній директор "Укроборонпрому" Павло Букін. 

Тоді ж Порошенко підписав указ про звільнення першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, син якого фігурує у справі про розкрадання в оборонній сфері.

НАБУ провело вже близько 20 обшуків у справі про розкрадання у державному концерні "Укроборонпром", в тому числі і в колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського та його сина Ігоря.

3 квітня САП звинуватила НАБУ у саботуванні справ щодо розкрадань в оборонній сфері.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна