В Онищенка нульові шанси на політичний притулок у Британії, - експерт

Довести факт політичного переслідування - дуже непросто, а надто якщо на батьківщині людину звинувачують у кримінальних злочинах

Про це повідомила експерт з надання політичного притулку, професорка соціології Лондонського міського університету Ліза Шустер, передає depo.ua з посиланням на DW.

Статус політичного біженця надається на підставі небагатьох чітко визначених критеріїв.

За словами Шустер, "перш за все панові Онищенку доведеться довести, що його справді переслідували через його національність, віру або належність до певної соціальної групи чи партії. Бо коли людина каже, що її переслідують через її бізнесову діяльність, це не є підставою для політичного притулку".

У бізнесменів, звинувачених в економічних злочинах, вкрай мало шансів скористатися правом на політичний притулок у Великій Британії.

"Женевська конвенція не призначена для захисту злочинців. І цілий розділ конвенції чітко визначає, хто і чому не підпадає під її захист. Зокрема, це люди, яким висунули кримінальні обвинувачення в них на батьківщині: шантаж, відмивання грошей, корупція. Женевська конвенція таких не захищає, і ці люди не можуть отримати притулок" - розповіла експерт.

Подання заяви на отримання політичного притулку не допоможе Олександру Онищенку відтермінувати екстрадицію на невизначений термін.

За словами Шустер, у Великій Британії є дві процедури розгляду клопотання про притулок. Звичайна процедура може тривати кілька років. За нею розглядають ті клопотання, які британське міністерство юстиції вважає достатньо обґрунтованими.
Інакше на прохача очікує швидка процедура.

"Зазвичай це трапляється в тих випадках, коли ваша заява звучить непереконливо і справляє враження очевидної брехні", - каже професор.

Як приклад вона наводить ситуацію, коли хтось приходить і каже, що його переслідує уряд, бо він успішний бізнесмен, і його хочуть позбавити бізнесу чи грошей.

"Але якщо в цієї особи немає серйозних доказів, то Лондон вирішить, що вона бреше. Тоді її проведуть по швидкій процедурі, щоб вже через кілька місяців позбутися", - розповідає Шустер.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) викликало народного депутата Олександра Онищенка на допит 5 серпня, але він не з'явився. 

5 липня Верховна Рада дала дозвіл на притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, його затримання і арешт. Однак той встиг виїхати за кордон і осів у Лондоні.

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує нардеп Онищенко.    

Сам Онищенко вже отримав посвідку проживання у Лондоні, де готовий до суду з українськими правоохоронцями

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme