Вчені: Дитячі іграшки підвищують ризик інфекційних захворювань

Вчені з Університету Джорджії встановили, що дитячі іграшки можуть представляти небезпеку для здоров'я

Щоб визначити, наскільки небезпечними можуть бути на перший погляд нешкідливі предмети дитячого вжитку, дослідники перевірили, як довго різні віруси можуть знаходитися на поверхні звичайної пластмасової іграшки, передає depo.ua з посиланням на Daily Mail.

Після низки лабораторних тестів з'ясувалося, що при 60% вологості повітря в приміщенні вірус грипу живе на забрудненій іграшці протягом 24 годин, при 40% вологості – протягом 10 годин. Цього часу цілком достатньо, щоб відбулося зараження дитини.

Один з авторів дослідження доктор Річард Берден II зазначає, що більшість людей рідко замислюються про те, що каналом поширення інфекції може бути неживий предмет, а не людина, що хворіє.

"Діти перебувають у групі підвищеного ризику зараження інфекційними хворобами, оскільки тягнуть свої руки і сторонні предмети до рота. При цьому їх імунна система ще недостатньо розвинена", – говорить експерт.

Дослідники акцентують увагу також на тому, що в дошкільних установах, лікарських кабінетах в дитячих поліклініках, дитячих ігрових зонах та інших місцях, де діти користуються спільними іграшками, повинна проводитися регулярна дезінфекція.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme