Україна проти Росії: Морський арбітраж ООН виніс проміжне рішення

Україна до 19 лютого 2018 року має підготувати документи щодо арбітражного провадження проти Росії, ініційованого через порушення нею Конвенції ООН з морського права 1982 року

Про йдеться у повідомленні на сайті Постійної палати третейського суду в Гаазі, передає Depo.ua.

Повідомляється, що 12 травня відбулося перше процедурне засідання Трибуналу за конвенцією з морського права ООН, в рамках якого створений арбітраж для розгляду спору України проти Російської Федерації.

Зазаначимо, Україна ініціювала арбітражне провадження проти Росії у вересні 2016 року "з метою захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до Криму акваторіях в Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці".

Під час засідання трибунал провів консультації зі сторонами щодо процедурних рамок арбітражу, у тому числі календаря для усних і письмових заяв. Делегацію України очолювала заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль. Делегацію РФ - директор правового департаменту Міністерства закордонних справ РФ Роман Колодкін.

18 травня трибунал прийняв правила процедури арбітражу на тлі обговорення на першому засіданні з процесуальних питань. Арбітраж складається з п'яти членів трибуналу під головуванням судді з Південної Кореї. До нього входять також судді з Алжиру, Мексики, Росії та Великої Британії.

Згідно із затвердженим регламентом розгляду справи, до 19 лютого 2018 року українська сторона має надати меморандум, який містить виклад обставин, на які спирається Україна, заяву з питання права і пояснення.

Росія, у свою чергу, до 19 листопада 2018 року повинна буде представити свій контрмеморандум, що містить будь-які заперечення з питань юрисдикції та/або прийнятності, відповідь на український меморандум, будь-які зустрічні вимоги і необхідні пояснення.

Після цього Україна до 19 квітня 2019 року зможе дати відповідь на російський контрмеморандум, а Росія отримає можливість до 19 вересня 2019 року представити свої повторні заперечення.

Нагадаємо, що 19 квітня Міжнародний суд ООН ухвалив перші проміжні рішення за позовом України проти Росії. Він постановив, щоб Росія утрималася від можливих проявів расової дискримінації кримських татар і етнічних українців в окупованому Криму. А от докази про причетність Росії до фінансування тероризму визнав недостатніми.

Президент України Петро Порошенко, оцінюючи ці рішення, наголосив, що Росію вперше юридично зобов'язали виконувати Мінські угоди.

У січні Міжнародний суд ООН оприлюднив заяву, в якій Україна звинувачує Росію у системному фінансуванні терористичної діяльності, а також просить визнати державу-агресора відповідальною у порушенні конвенцій ООН.

Суд у Гаазі провів громадські слухання за позовом України проти Російської Федерації з 6 по 9 березня. Спочатку він розглядав клопотання України про заборону Росії чинити злочини на Донбасі та в Криму.

Україна звинуватила Росію в тероризмі та актах расової дискримінації.

Міністр юстиції України Павло Петренко прогнозує, що цей суд може затягнутися на 5-7 років.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme