У Шойгу злякалися: США здатні раптово завдати ядерного удару по Росії

Збройні сили США можуть перехоплювати російські балістичні ракети і здатні завдати прихованого ядерного удару по Росії

У Шойгу злякалися: США здатні раптово за…

Такі оцінки наводять чиновники Генштабу Росії. У Раді Федерації, між тим, впевнені, що ситуація знаходиться під повним контролем, повідомляє Depo.ua з посиланням на Newsru.

"Засоби системи протиракетної оборони США вже сьогодні мають потенціал перехоплення російських і китайських балістичних ракет і становлять загрозу стратегічним ядерним силам Росії і Китаю. В подальшому ці можливості будуть зростати", - заявив перший заступник начальника головного оперативного управління Генштабу РФ генерал-лейтенант Віктор Позніхір, якого цитує "Інтерфакс".

Знаходження американських баз ПРО в Європі, кораблів ПРО в акваторіях морів і океанів, наближених до російської території, створює потужний прихований ударний компонент для можливого завдання раптового ракетно-ядерного удару по Російської Федерації, заявив Позніхір на конференції з міжнародної безпеки MCIS-2017 в Москві.

Інший доповідач на тій же конференції - начальник Центрального науково-дослідного інституту Військ повітряно-космічної оборони Міноборони РФ Сергій Ягольник був настільки ж песимістичний у своїх оцінках. Він фактично підтвердив заяву Позніхіра і додав, що протиракетна система США може збивати російські міжконтинентальні балістичні ракети вже на 150-й секунді польоту.

"20 секунд - це виявлення старту. 20 секунд - час доведення команд бойового управління. 45 секунд - час передстартової підготовки протиракети з урахуванням координат зустрічі. Таким чином, на 150-й секунді можливість ураження МБР вже реально є з тимчасового балансу", - пояснив Ягольник, слова якого наводять РИА "Новости".

Однак у Раді Федерації впевнені, що Росія дасть гідну відповідь на можливу ядерну агресію США

Перший заступник голови комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Франц Клінцевич каже, що висока оцінка американської ПРО з боку російських військових - це не сигнал Міноборони, а навпаки, привід для керівництва США задуматися про те, що будь-який розвиток подій для Росії не стане несподіванкою.

"Немає сумнівів, що подібні заяви мають певних адресатів. Перший адресат - світове співтовариство. По-друге, посланий ясний сигнал керівництву США, що будь-який розвиток подій не стане для нас несподіванкою. Думаю, що це нагадування не буде зайвим. Нехай, що називається , вони знають, що ми знаємо, - заявив Клінцевіч.

За словами сенатора, наразі найвірніша гарантія збереження миру - "це наша здатність найжорсткішим чином відповісти на можливу агресію".

Нагадаємо, що в лютому у відповідь на висловлювання глави Білого дому Дональда Трампа про намір розширити ядерний арсенал США Берлін закликав Вашингтон і Москву до прямих переговорів про роззброєння.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme